Оздоблює речі витинанками — майстриня із Сум Любов Ярцова

Оздоблює речі витинанками — майстриня із Сум Любов Ярцова

Оздоблює речі витинанками — майстриня із Сум Любов Ярцова
Суспільне Суми

Майстриня Любов Ярцова з Сум створює витинанки, а також оздоблює витинанками різні речі: чашки, футболки, біжутерію та інше. Вона розповіла Суспільному, що таке витинанки, наскільки складно їх створювати та який простір для творчості дає ця техніка.

Любов Ярцова — членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстриня з витинанки та писанкарства. Своєю творчістю жінка осучаснює старовинну техніку.

"Я взагалі — із Сумської області, народилася на Охтирщині. Там навчалася в майстрів, які мені прищепили любов до народного мистецтва. А потім у нашому педагогічному університеті мною керувала Заслужений майстер народної творчості Ольга Гулій, де познайомила з усіма видами", — розповідає Любов Ярцова.

Оздоблює речі витинанками — майстриня із Сум Любов Ярцова

На третьому курсі Любов Ярцова опанувала вишивку тамбурним швом.

"Я відтворювала бабусин рушник і вирішила: а чому ж не взяти за основу ті візерунки, які були на цьому рушникові, якщо вони притаманні Слобожанщині, Сумщині, то, мабуть, я їх буду відтворювати у витинанці", — каже жінка.

За її словами, ці елементи використовує у своїй роботі до сьогодні.

"Ми маємо витинанку використовувати не тільки в папері, як це є традиційно, популяризувати цей витвір і бути індивідуальним із іншими творами: посудом, одягом, дизайном в ресторанах, в кафе, в календарях, різних шоперах. Саме через витинанку", — говорить пані Любов.

Майстриня також виготовляла триметрову витинанку.

"Років шість тому ми створили виставку триметрових робіт, і зрозуміли, що це цікаві монументальні роботи, які можна використати в театрі, в рекламному бізнесі", — згадує вона.

Оздоблює речі витинанками — майстриня із Сум Любов Ярцова

Одним із етапів називає рекорд України.

"Разом із дівчатами-коліжанками, нас було троє, створили тридцятиметрову витинанку, найбільшу в Україні. І в мене залишилися шматочки цього паперу на згадку. Шкода було їх викидати. Я думаю: "Кудись їх застосую". Я спробувала, браслет зробила, залила епоксидною смолою, сережки, тобто показала, що можна цей папір використовувати і поєднувати із іншим сучасним матеріалом — таким, як епоксидна смола", — говорить майстриня.

Наприклад, працювати над однією футболкою Любов Ярцова може цілий день. За її словами, основа — це робота над паперовим ескізом.

"Великі роботи я можу і до місяця робити, триметрові, маленькі — за два-три дні", — зазначає вона.

Читайте також

  • Переможців виставки-конкурсу "Всесвіт очима дитини" визначили у Сумах.
  • Викладачка сумської художньої школи Аліна Ігнатьєва представила свої "Графічні історії".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber

На початок