Соцдопомога та непрофесійність. Експерт розповів, з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю

Соцдопомога та непрофесійність. Експерт розповів, з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю

Ексклюзивно
Соцдопомога та непрофесійність. Експерт розповів, з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю
УНІАН

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Як забезпечується рівність прав українців з інвалідністю та що варто змінити в державній політиці в цій сфері в ефірі Українського радіо розповів в громадського діяча, голови Національної асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич.

“Сьогодні треба рухатися в бік забезпечення рівних прав і можливостей для людей з інвалідністю поряд з тими людьми, які не мають порушень, пов’язаних зі слухом, зором, опорно-руховим апаратом, що призводять до інвалідності. Людина з інвалідністю - це людина, яка має певні особливості і їх сьогодні треба враховувати при формуванні і реалізації державної політики”, - зазначив він.

Водночас експерт відзначив, що останніми роками в Україні відбувається поступ в цьому питанні.

“Один із основних проблемних чинників сьогодні в державній політиці в сфері людей із інвалідністю — це соціальна допомога. В результаті децентралізації та переходу на місцевий та регіональний рівень в тому, що торкається адміністрування цих проблем, ми зіштовхнулись з колосальними проблемами. По-перше, йдеться про непрофесійні кадри. По-друге, уповноважені особи на місцевому рівні часто не виконують національне законодавство і намагаються робити все на рівні регіонального розуміння. І третє: вони не дістають кошти, які потрібні для того, щоб вирішувати правові і соціальні проблеми. Тому ідея соціальної субвенції є хорошою. Це було б значним кроком до удосконалення і більшої ефективності соціальної політики в цій сфері”, - розповів він.

Окрім того, на думку експерта, необхідні зміни і у питанні медико-соціальної експертизи, яку людина з інвалідністю має проходити кожні два роки.

“Варто реформувати цю сферу, але коли реформа йде, слід дотримуватися правила “не нашкодь”. Адже, наприклад, в МОЗ було повністю ліквідоване управління, яке займається питаннями медико-соціальної експертизи, медичної реабілітації. Фактично зник підрозділ, який повинен був цим займатися.”, - пояснив експерт.

Він також відзначив, що з початком пандемії Верховна рада дозволила відтермінувати перегляд інвалідності та продовжувати людям отримувати пенсії та державну допомогу.

"Раптом МСЕК та управління соціального захисту на місцях кажуть людям, що в них немає перегляду статусу інвалідності і треба повертати пенсію і державну допомогу”, — зазначив Сушкевич.

Він наголосив, що проблеми, які виникають в житті людей з інвалідністю, потребують оперативного та швидкого вирішення, адже вони стосуються великого кола людей: “ООН підрахувала, що до 2050 року кількість людей з інвалідністю в світі подвоїться”.

Що відомо

  • 3 листопада, у Міжнародний день людей з інвалідністю, активісти закликали Верховну раду зайнятися проблемою інклюзивності.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок