У Марганці на Дніпропетровщині віковому дубу хочуть надати статус пам'ятки

У Марганці на Дніпропетровщині віковому дубу хочуть надати статус пам'ятки

Ексклюзивно
У Марганці на Дніпропетровщині віковому дубу хочуть надати статус пам'ятки
Суспільне Дніпро

У Марганці на Дніпропетровщині столітньому дубу, який врятували від спилювання, хочуть надати статус пам'ятки природи. Наразі збирають документи. Про це Суспільному повідомив директор Марганецького міського краєзнавчого музею Мар'ян Корбут.

За словами директора музею, дерево виявили на початку цього року учасники краєзнавчої експедиції товариства "Марганець Туристичний". Ділянку, де ріс дуб, виділили для спилювання. Та учасникам товариства вдалось вмовити власника зберегти дерево.

Чому дуб назвали "Володимиром"

Місцеві розповідають, що дуб висадив літній чоловік на ім'я Модест, який колись тут жив. Відомо також, що останні двадцять років деревом опікувався чоловік на ім'я Володимир, на честь нього і назвали віковий дуб.

Квартальний 48-го кварталу району Підгора у Марганці Віталій Діджавадзе каже, зараз дубом опікується громада. Ті, хто живе поруч, слідкують, аби дерево не спиляли, оскільки ще один столітній дуб, який знайшли неподалік, врятувати не вдалось.

«Тому дубу було близько 100-120 років. Одного дня ми прийшли та побачили пеньок, вирішили зробити спил, для того, щоб люди могли зайти до музею та подивитись», - каже Мар`ян Корбут.

Які дерева вважають видатними

Кандидат біологічних наук Вадим Манюк розповідає, що не всі старі дерева можна визнавати видатними. Наприклад, для верби 100 років не вважається особливим віком.

Нині, за його словами, на громадському обліку перебуває близько пів тисячі видатних дерев області, статус ботанічних пам'яток природи має близько пів сотні.

Громада Марганця, аби привернути увагу до столітнього «Володимира», проводить біля нього туристичні екскурсії.

Читайте також

- У Марганці на Дніпропетровщині врятували від спилювання віковий дуб

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок