У Мозамбіку четверо людей спалили живцем чоловіка, запідозривши його в "чаклунстві"

У Мозамбіку четверо людей спалили живцем чоловіка, запідозривши його в "чаклунстві"

У місті Завала мозамбікської провінції Іньямбане чотирьом людям оголосили звинувачення в лінчуванні та спалюванні живцем чоловіка похилого віку за підозрою в нібито чаклунстві.

Про це повідомляє BBC.

Чоловіка оголосив "чаклуном" один із місцевих лікарів традиційної медицини, звинувативши в причетності до смерті двох юнаків. Тоді натовп побив "чаклуна", після чого його спалили живцем.

Окрім чотирьох безпосередньо звинувачених в убивстві, обвинувачення висунули одному з керівників осередку Асоціації лікарів традиційної медицини Мозамбіку в Завалі. Він нібито поставив життя померлого під загрозу.

В Африці поширені випадки лінчування людей за підозрою в "чаклунстві". Згідно з традиційними віруваннями деяких африканських народів, чаклунство означає зв’язок людини зі злим духом, який живе в її тілі або десь зовні.

Випадки лінчування начебто чаклунів поширені зокрема в Мозамбіку, Танзанії, Малаві та Замбії. Вважається, що вони пов’язані з низьким рівнем життя в цих країнах, тож люди схильні звинувачувати в бідності тих, хто має підозрілий вигляд чи поведінку.

Читайте також: Молот відьом. Як судили за чаклунство у середньовічній Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок