Волонтери навчають людей старшого віку у Сумах користуватися гаджетами

Волонтери навчають людей старшого віку у Сумах користуватися гаджетами

Волонтери навчають людей старшого віку у Сумах користуватися гаджетами
Суспільне Суми

У Сумах впроваджують проєкт, завдяки якому навчають користуватись сучасними гаджетами людей старшого покоління. Його започаткували волонтери громадської організації "Ліга сучасних жінок" у середині листопада.

Однією з учасниць проєкту є Галина Власова. Жінка розповідає, що взяла участь у ньому для того, щоб бути більш впевненим користувачем інтернету та не стояти у чергах для сплати комунальних послуг.

"Навчання проходить дуже цікаво і дають такий матеріал, що навіть, якщо ти його знайдеш сам в Інтернеті, то мені важко засвоїти його. А якщо показують, розказують, то це набагато легше. Нас навчають користуватися "Приват24", відправляти оплату і рахунки по комунальних послугах, по передачі даних за газ, воду, електроенергію і це дуже нам допомагає, бо не витрачається багато часу на ходіння по касах", — говорить вона.

Читайте також: Пункт допомоги з оформлення COVID-сертифікатів в "Дії" запрацював у Сумах

Працюють волонтери з кожним підопічним індивідуально. За словами волонтерки Вікторії Гриценко, старшому поколінню цікаво все.

"Люди приходять із різними потребами. Ми думали, що це будуть базові речі: як користуватися "Приват24" чи, можливо, як відправляти фото у Viber. А на справді це — і як користуватися айфоном. Як можна відправити відео до TikTok, як знімати для нього відео", — розповідає вона.

Волонтери навчають людей старшого віку у Сумах користуватися гаджетами

Впроваджують проєкт за підтримки організації "Карітас Спес". Мають 25 навчених волонтерів, які пройшли "Школу цифрового волонтерства". Серед них, за словами голови громадської організації "Ліга сучасних жінок" Ольги Полякової, — студенти, молоді викладачки, поліціянтки, виховательки, продавчині.

"Дуже багато людей поважного віку відчувають ускладнення у користуванні такими гаджетами, як мобільні телефони, смартфони, ноутбуки — і виявили бажання згуртувати молодь у волонтерський рух, щоб допомогти тим людям. На жаль, в області немає такої розгалуженості, немає ще таких осередків. Ми лише починаємо такий рух, працюємо зараз у місті Суми й лише у Липовій Долині й Лебедині є точкові наші волонтери та волонтерки, які працюють", — зазначила вона.

Нині ж у Сумах зустрічі під назвою "Волонтер та людини поважного віку" відбуваються у бібліотеках-філіях міста, при Костьолі, і в коворкінгу універмагу "Київ", за необхідності — вдома у підопічного.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок