Мін’юст пояснив, за яких умов можна одружитись до 18 років

Мін’юст пояснив, за яких умов можна одружитись до 18 років

Мін’юст пояснив, за яких умов можна одружитись до 18 років
. Unsplash

У Міністерстві юстиції розповіли, як і за яких умов можуть одружитися громадяни України, яким не виповнилося 18 років.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці міністерства.

Як нагадали у Мін’юсті, відповідно до Сімейного кодексу України, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку.

"Досягнення шлюбного віку є юридичним фактом, який породжує в особи право на шлюб. За загальним правилом шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у 1️8 років. Це право може бути реалізоване лише при волевиявленні двох осіб – жінки та чоловіка", – йдеться у повідомленні.

Водночас за заявою особи, яка досягла 1️6-річного віку, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

"Заява про надання права на шлюб особам, які не досягли вісімнадцяти років, має розглядатися судом за правилами окремого провадження. Така справа є підсудною за місцем проживання заявника", – пояснили в міністерстві.

Читайте також: Як вивезти дитину за кордон. Розповідає Мін’юст

Суд має повідомити про подання такої заяви батьків або піклувальника, оскільки вони зобов'язані захищати дитину, а отже, мають володіти інформацією про її життєві наміри. При цьому заперечення батьків чи опікуна не може бути підставою для відмови у задоволенні заяви.

Водночас для того, або довести, що ранній шлюб відповідає інтересам дитини, суд має отримати відповідні докази. Серед них можуть бути наступні:

  • фактичне створення сім’ї;
  • народження в такій сім’ї дитини;
  • вагітність неповнолітньої жінки.

"Зауважимо, що судом надається право неповнолітній особі на укладення шлюбу з конкретною особою, дані про яку чітко зазначаються в судовому рішенні", – наголосили в Мін’юсті.

При цьому у разі, якщо обидві людини, які мають намір укласти шлюб, є неповнолітніми, кожному із них необхідно подати до суду окрему заяву про надання права на шлюб.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок