У Ромнах на Сумщині почались підготовчі роботи для ремонту мосту через річку Сула

У Ромнах на Сумщині почались підготовчі роботи для ремонту мосту через річку Сула

У Ромнах на Сумщині почались підготовчі роботи для ремонту мосту через річку Сула
Фото: Суспільне Суми

У Ромнах розпочали підготовчі роботи до будівництва мосту через річку Сула. Той, через який зараз рухаються автівки, в аварійному стані понад 15 років. Які роботи там виконують та що планують зробити – у цьому матеріалі.

Засульський міст розташований на об’їзній дорозі державного значення Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин. По ньому рухаються як легкові автомобілі, так і вантажівки. За словами голови роменської райдержадміністрації Дениса Ващенка, його не ремонтували понад 15 років. Роменські депутати рішенням сесії визнали замовником будівельних робіт державне підприємство "Дороги Сумщини".

"Нині вже виділено 10 млн грн з державного бюджету в обласний бюджет для того, щоб ці кошти реалізувалися до кінця цього року. Майже 3 млн грн вже проплачено підряднику на підготовчі роботи, наскільки мені відомо, я буквально два дні тому спілкувався з підрядником. Почали процес закупівлі плит перекриття", – розповідає Денис Ващенко.

Будуватимуть новий міст на основі конструкції, яку починали зводити 20 років тому.

У Ромнах на Сумщині почались підготовчі роботи для ремонту мосту через річку Сула
Суспільне Суми

Тендер підприємство "Дороги Сумщини" провело 19 жовтня цього року. Його виграла фірма "УКРБУД-ПРОЕКТ-РЕКОНСТРУКЦІЯ". Договір з нею уклали за три тижні вартістю 127 млн грн. 22 листопада сюди заїхали будівельники та почали підготовчі роботи.

"Демонтували чотири плити, які нам заважають і наразі ремонтуємо опорний ригель, який також заважає. До кінця року нам необхідно його демонтувати. В принципі плани поки виконуються. Будуть нові палі забиті, нові фундаменти й по одній колоні ще додамо", – розповідає начальник дільниці Андрій Мостовий.

Коли безпосередньо розпочнеться будівництво, директор підприємства "Дороги Сумщини" Мирослав Завальний поки не говорить. За договором, який підписали із підрядником, кінцевий термін виконання робіт – 31 грудня 2023 року.

Суспільне направило запит до обласного департаменту розвитку інфраструктури, якому підпорядковуються "Дороги Сумщини", щоб дізнатися, коли планують розпочати будівництво мосту в Ромнах та скільки загалом таких аварійних об’єктів в області, які потребують ремонтів.

Що відомо

  • На початку листопада розпочався ремонт мосту у селі Чупахівка, який був побудований у 1974 році. Тендер оголошувала Служба автомобільних доріг у Сумській області. Вартість робіт майже 42,5 млн грн. За договором ТОВ "Сумимостобуд" має завершити ремонт до кінця 2022 року.
На початок