У Дніпрі мітингували проти законопроєкту про об`єднання Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування

У Дніпрі мітингували проти законопроєкту про об`єднання Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування

Доповнено
У Дніпрі мітингували проти законопроєкту про об`єднання Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування
Суспільне Дніпро

Під Дніпропетровською облдержадмінстрацією пройшов мітинг проти законопроєкту №3663, який передбачає об`єднання таких структур як Пенсійний фонд та Фонд соціального страхування. За підрахунками Суспільного, на мітинг зібралося кілька сотень людей.

Серед протестувальників — члени профспілок та громадських організацій з області, а також шахтарі, що отримують соціальні виплати. Олександр Булахов двадцять років працював у шахті в Кривому Розі. Каже: виступає проти законопроєкту номер 3663, адже вважає, що через нього втратить соціальні виплати.

"Працювали, угробили своє здоров’я. І нам цим законом хочуть забрати те, що нам належить. Мене завалило у шахті, травму хребта отримав. Чотири рази на рік, хоч-не-хоч, лягай в лікарню, біль нестерпний", - говорить Олександр Булахов.

У Дніпрі мітингували проти об`єднання Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування
За підрахунками Суспільного на мітинг зібралося кілька сотень людей. Суспільне Дніпро

Олександр Важов приїхав з Тернівки. Розповідає: у 2017 році почав отримувати соціальні виплати за втрату здоров’я на шахті. Сума виплат становить вісім тисяч, близько половини, каже чоловік, витрачає на ліки.

"Хоча б на місяць тих, хто цей закон ухвалює, у шахту запустити, навпочіпки поповзати чи потягати метал — вони б зрозуміли, що це таке", - говорить Олександр Важов.

У Дніпрі мітингували проти об`єднання Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування
На думку мітингувальників злиття ПФУ та ФССУ призведе до втрати соціальних виплат. Суспільне Дніпро

Голова Криворізької організації інвалідів праці «Довіра» Дмитро Касьян розповідає: закон передбачає об’єднання органів Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування у єдину структуру.

"Це різні фонди, і вони не можуть бути злиті. Вони виконують різні функції, у них різні бюджети. Наш фонд соціального страхування може дати відповідь: скільки грошей було витрачено на які потреби, що було закладено в бюджет, що не закладено. Якщо будуть злиті фонди, то ніхто нічого не буде знати. Я вважаю, що це злиття буде зроблене для того, щоб знищити усю систему соціального страхування в Україні", - зазначає Дмитро Касьян.

За словами голови обласної Спілки інвалідів праці та потерпілих на виробництві Олександра Бобкова, нині в Україні 204 тисячі людей, що отримують соціальні виплати у зв'язку з втратою здоров’я на виробництві. Адвокат Вячеслав Шестіріков каже: закон 3663 передбачає створення єдиної бази даних з пенсійних та соціальних виплат, а також посилення контролю з боку держави за цими виплатами. Повноваження Пенсійного фонду розширяться.

"Є окремо кошти пенсійного фонду, дефіцит покривають з держбюджету. А є окремо фонд соцстраху, який наповнюється за рахунок відрахувань із заробітних плат. Тепер, коли ці бюджети поєднаються, і адмініструвати їх буде єдина система, дуже великий ризик є того, що частину коштів, яку мали виплачувати людям, ці соціальні виплати, просто будуть недоплачувати для того, щоб перекрити дефіцит у пенсійному фонді", - пояснює адвокат.

Вячеслав Шестіріков каже, згідно з висновком Головного науково-експертного управління Верховної Ради, запропонована у проєкті модель управління соціальним страхуванням не відповідає Основам законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Ініціатор законопроєкту, народний депутат, Михайло Папієв назвав протести провокацією з боку управління Фонду соціального страхування та профспілок, а висновок науково-експертного управління оціночним судженням.

"Цей законопроєкт абсолютно не стосується конкретних базових законів про порядок нарахування пенсій, про порядок виплати пенсій, про порядок нарахування і виплати “регресів”. Це суто закон по оптимізації управління розподілу єдиного соціального внеску. Чому профспілки сьогодні вводять людей в оману? Тому що вони в цьому Фонді втрачають посади. Я запропонував, і комітет мене підтримує, щоб на друге читання цього законопроєкту в цьому законі відобразити норму закону 1101, яка говорить про те, що всі регресні пенсії будуть сплачуватися з коштів Пенсійного фонду України. І людина, яка отримує “регрес”, при досягненні пенсійного віку, за нею зберігається регресна виплата і зберігається нарахована пенсія. Чомусь ці профспілки, які верещать, своїх поправок до цього закону не подали", - сказав автор законопроєкту.

За словами Михайла Папієва, об`єднання фондів відбудеться 1 січня 2023 року.

Що відомо

- Законопроєкт №3663 "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (нова редакція) та інших законодавчих актів України" ухвалили у першому читанні 18 листопада. Законопроєктом пропонується об’єднати адміністративні структури Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування задля скорочення адміністративних видатків та покращення виконання ключових функцій, пов’язаних зі здійсненням страхових виплат.

- Автором законопроєкту №3663 є народний депутат IX скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” Михайло Папієв.

Читайте також

- У Кропивницькому протестували пенсіонери Інгульської шахти. Що вимагали

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди