Сумчани прибрали територію заповідного парку на околиці міста

Сумчани прибрали територію заповідного парку на околиці міста

Сумчани прибрали територію заповідного парку на околиці міста

Мешканці району Баси вийшли на толоку, аби прибрати ліс та берег річки від сміття. Басівський парк є заповідною зоною близько 50-ти років, розташований на околиці Сум. Його заклали ще у ХІХ столітті. За словами людей, зараз цю територію не прибирають комунальні служби.

На толоку вийшли близько 20 людей. Усі - мешканці району, що оточує парк. Ліс від сміття прибирають не вперше - десять років поспіль.

"Берези сок відточили, бутилки валяються. Ходимо з мішками, бутилки збираємо. Люди відпочили, все покидали, поїхали. Берем мішки, збираємо, в сміттєбаки виносимо, в кого є машина - відвозимо. І так кожного року. Нас тут ентузіастів не дуже багато, але, взагалі, я думаю, ми зробимо це системне прибирання нашого лісу, тому що ми тут живемо, ми тут дихаємо цим лісом", - говорить учасниця толоки Надія Олейнікова.

Мішки для сміття купують за свої гроші, зібране вивозять у загальні сміттєві баки.

"Ми з чоловіком займаємося прибиранням лісу, тому що не можемо спокійно дивитися, як відпочиваючі залишають після себе сміття. І тому ми осінь, зима, якщо немає снігу, літо - займаємося прибиранням території. Купуємо сміттєві пакети, буває, прив'язуємо мішки до дерев, пишемо записки, що потрібно туди скидати сміття, але люди викидають сміття, крадуть ці мішки. Річку ніхто не чистить, ми самі зробили підсаку спеціальну для вилову пластикових пляшок, і чистимо берег, як можемо", - розповідає інша учасниця прибирання, Алла Шевчук.

Окрім лісу, прибирають від сміття також річку, розповідає Андрій Маргун: "У річці, в основному, пляшки після «майовок», після рибалок. Є затока, течією все прибиває в ту сторону, і там просто тони сміття. Воно обхвачує дерева, і це все тримає, і не дає йому текти в сторону Старого села. У мене є інструмент для збору сміття. Примітивний, зате ефективний".

Минулого року навесні зібрали близько 100 мішків сміття. Цього разу взяли із собою 50 – усі заповнили.

На початок