Запоріжці зібрали понад 2000 підписів з вимогою забезпечити "чисте повітря"

Запоріжці зібрали понад 2000 підписів з вимогою забезпечити "чисте повітря"

Запоріжці зібрали понад 2000 підписів з вимогою забезпечити "чисте повітря"
УНІАН

2 348 підписів із вимогами забезпечити належну якість повітря зібрали запорізькі екоактивісти протягом двох місяців. Вчора, 30 листопада, вони передали їх для розгляду Запорізькій облдержадміністрації, міській раді, а також Уряду України.

Про це Суспільному повідомив представник екологічної платформи "Екокрай" Микола Ралик.

За його словами, місцева влада повинна зобов’язати підприємства-забруднювачі поетапно знижувати викиди у повітря. А Міністерство екології та природних ресурсів - затвердити нормативи екологічної безпеки:

"У нас є “Закон про охорону атмосферного повітря”. У ньому є п. 11, у якому написано чітко, що, якщо є перевищення нормативів екологічної безпеки, то має прийматися рішення про поетапне зниження викидів. Якщо буде прийняте таке рішення, то, згідно з правилами видачі дозволів, заводам знизять дозволи".

екокоалиция
Микола Ралик. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Наприклад, прийшов великий забруднювач один раз у сім років, а він має враховувати оце рішення про поетапне зниження викидів і має їх виконувати. Яким чином знижувати викиди? Звичайно, треба модернізувати виробництво, ставити фільтри", — каже Микола Ралик.

Протягом наступного року запорізькі екоактивісти планують зібрати десятки тисяч підписів і восени організувати громадську акцію на зразок торішньої “Маю право дихати”, що об’єднала близько 5 тисяч містян.

"Треба заставити виконувати ті Закони, які вже є. І для цього треба, щоб дуже велика кількість людей розказала владі, що ми цього не потерпимо, виконуйте Закон. Тобто одна тисяча, або дві, або десять не можуть висловлювати волю 700-тисячного міста. Для цього треба багато людей. І тому з 2020-го року почалась активна робота громади по тому, щоб збільшувати кількість людей, які будуть вимагати у влади якісного повітря", — додає він.

Депутат Запорізької облради, голова постійної комісії з питань екології та охорони надр та природокористування Ігор Чумаченко у коментарі Суспільному сказав, що наразі у Запорізькій області вже розроблена "Програма моніторингу якості повітря".

екокоалиция
Ігор Чумаченко. Фото: Facebook-сторінка Ігоря Чумаченка

"Ми її презентували у поточному місяці й направили до Міндовкілля і, я думаю, що у першому кварталі наступного року ми будемо виносити на сесійне обговорення. Така ж "Програма моніторингу якості повітря" розробляється й у місті Запоріжжя, я входжу в цю комісію. І, думаю, що найближчим часом вона буде презентована і в місті".

Ігор Чумаченко каже, що вони прийняли звернення до законодавства та до Міністерства захисту довкілля про розроблення нормативів екологічної безпеки. І тільки після цього вже будуть законні підстави розробити у Запорізькій області "Програму про зменшення викидів".

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок