Будівництво на Лідерсовському бульварі в Одесі продовжують попри заборону суду

Будівництво на Лідерсовському бульварі в Одесі продовжують попри заборону суду

Будівництво на Лідерсовському бульварі в Одесі продовжують попри заборону суду

Будівельні роботи на Лідерсовському бульварі, 7 в Одесі продовжують попри заборону суду. Замість вказаного в реєстрах готелю, на місці створюють житловий комплекс. Про таке повідомила кореспондентка Суспільного, яка відвідала будівництво.

На Лідерсовському бульварі, 7, компанія "Одесабуд" зводить житловий комплекс на 216 квартир з шести секцій по 7 поверхів. У вересні цього року, за рішенням суду, на ділянку наклали арешт, адже дозвільних документів на будівництво немає.

Раніше на місці будівництва були розміщені тенісні корти. 30 липня 2020 року їх закрили та упродовж місяця демонтували, аби розпочати будівництво готелю, спортклубу та медичного пункту. 17 травня 2021 року Одеський окружний адміністративний суд заборонив компанії-забудовнику проводити роботи за адресою Лідерсовський бульвар 7,9. Тоді прокуратура вимагала демонтувати будівлі коштом забудовника.

Будівництво

За даними судового реєстру, будівництво здійснюється без дозволу державного архітектурно-будівельного контролю на ділянці, що не була відведена для цієї мети, адже забудовник просив дозвіл на інші роботи. Попри це, у листопаді 2021 суд постановив відмовити у знесенні незаконної будови й видати "Одесабуд" дозвіл на проведення будівельних робіт.

Будівництву на місці тенісних кортів люди намагались запобігти, розповів голова Одеського тенісного клубу Олексій Радіан, який зазначив, що грав там 15 років:

"Ми грали ще до липня 2020 року, тобто півтора року тому провели останні змагання, я їх пам’ятаю, я навіть з дрона зняв трохи. А потім почалось будівництво. Це один з найбазовіших клубів, де багато дітей тренувалось, тренувались любителі, проходило багато турнірів. Це була практично центральна тенісна локація".

Будівництво

Будівництво житлового комплексу там незаконне, пояснює представник Одеської міської ради Віталій Юраш:

"У рамках кримінального провадження і на думку слідства, забудовники та користувачі земельної ділянки змінили цільове призначення території, тобто використовують її не за призначенням. Також було внесення неправдивих даних до державного земельного кадастру. Наразі в рамках даного провадження на ділянку накладено арешт та заборону здійснення будь-яких будівельних робіт".

Прокурор Євген Антощук спілкуватися з журналістами відмовився. Наразі ми намагаємось отримати коментар від представника компанії-забудовника "Одесабуд".

Будівництво

Що відомо

  • Земельну ділянку за адресою м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, передали у користування ТОВ "Лідер-Парк" на підставі договору оренди, укладеного у жовтні 2019 з Одеською міською радою, терміном на 20 років, для реконструкції та подальшої експлуатації.
  • Наказом Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради там затверджені умови та обмеження для будівництва готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги й реабілітаційним центром.
  • Реєстр будівельної діяльності містить дані лише щодо реєстрації повідомлення про початок виконання підготовчих робіт щодо будівництва. Інформації щодо видачі дозвільних документів на об`єкт будівництва за вказаною адресою немає.
  • Управління ДАБК Одеської міської ради мало вчиняти дії для захисту інтересів держави у суді, але жодних позовів не направило. Управління також мало створити архітектурну комісію, яка б здійснювала контроль за будівництвом.
  • 12 квітня 2021 року ТОВ "Спорт - сервіс", ТОВ "Лідер-парк" та ТОВ "Одесабуд" повторно подали заяву на видачу дозволу на виконання будівельних робіт. ДАБК справу не розглянуло. Воно не надало ні відмову, ні дозвіл на виконання будівельних робіт.
  • 7 липня в судовому засіданні представник прокуратури зазначив, що замовники будівництва взагалі не мали права звертатися до управління ДАБК ОМР із заявою на видачу дозволу на виконання будівельних робіт.
  • У вересні цього року, за рішенням суду, на ділянку наклали арешт.
  • У листопаді суд постановив відмовити у знесенні незаконної будови й видати "Одесабуд" дозвіл на проведення будівельних робіт.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок