Тель-Авів очолив рейтинг найдорожчих для життя міст

Тель-Авів очолив рейтинг найдорожчих для життя міст

Тель-Авів очолив рейтинг найдорожчих для життя міст
Тель-Авів. Ілюстративне фото: pixabay

Тель-Авів вперше посів перше місце у рейтингу найдорожчих міст світу, обійшовши Париж. Торік французька столиця займала першу позицію, а ізраїльське місто — лише п'яту.

Рейтинг був укладений компанією Economist Intelligence Unit, що підпорядковується британському журналу The Economist та опублікований 1 грудня на офіційному сайті.

Лідерство Тель-Авіву пояснюється зміцненням ізраїльської валюти, шекеля, стосовно долара США та підвищенням цін на харчові продукти та транспорт. Загалом зростання вартості життя у багатьох містах пов'язують з пандемією COVID-19, що призводить до порушення постачання товарів, дефіциту та зростання цін.

Друге місце у рейтингу найдорожчих міст планети ділять між собою Париж та Сінгапур. До п'ятірки також увійшли Цюрих, Гонконг та Нью-Йорк. Натомість найдешевшим містом 2021 року виявилась столиця Сирії Дамаск.

“У наступному році ми очікуємо подальшого зростання вартості життя в багатьох містах, оскільки заробітна плата зростає в багатьох секторах. Однак ми також очікуємо, що центральні банки обережно підвищать процентні ставки, щоб зупинити інфляцію. Таким чином, зростання цін має бути помірним”, — каже Упасана Дутт, керівник відділу світового рівня життя в Economist Intelligence Unit.

Що відомо

  • Київ опустився на 43 сходинки у рейтингу найдорожчих міст для постійного проживання іноземних робітників, посівши 149 місце серед 209. Торік столиця України посіла 106 сходинку.
  • У 2020 році Київ піднявся відразу на 44 сходинки в рейтингу найдорожчих міст для емігрантів, посівши 106 місце з 209. У 2019 столиця України посіла 150 сходинку.
  • Міжнародний республіканський інститут представив рейтинг міст України на основі результатів сьомого всеукраїнського опитування. Рейтинг очолила Вінниця.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок