У селі на Вінниччині гинуть лебеді. У чому причина

У селі на Вінниччині гинуть лебеді. У чому причина

У селі на Вінниччині гинуть лебеді. У чому причина
Ставок у селі Северинівка. Фото: Суспільне Вінниця

На Вінниччині на водоймі, що у селі Северинівка Жмеринського району, гинуть лебеді. За останній тиждень уже кілька десятків тушок птахів виловили та утилізували місцеві рибалки. Про це нам розповів директор ТОВ “ДІВІЯ”, яке на водосховищі вирощує та виловлює рибу, Юрій Дяків.

Площа водойми майже 140 гектарів. Воду нині спустили. Раніше лебеді також гинули, каже Юрій Дяків, але це були одиничні випадки. Воду на ставку спустили. Тепер за кілька днів з води дістав 30 мертвих птахів. Жителі села занепокоєні такою ситуацією.

Якщо люди кажуть, що вони тут дохнуть з голоду, то, повірте мені, що лебідь, якщо не має що їсти, то він полетить і буде шукати. З голоду вони не дохнуть точно, не стріляє їх тут точно ніхто”, – каже Юрій Дяків.

Місцевий житель Олександр Кишук каже, що цієї осені птахів злетілося особливо багато. Лебедів могли отруїти, припускає.

Наразі труп одного загиблого лебедя відправили до лабораторії Держпродспоживслужби, каже начальник Жмеринського профільного управління Микола Горбатюк. Результати мають бути відомі за кілька днів. Поки що виключили пташиний грип.

“На сьогоднішній день з лабораторії у нас є експертиза про те, що попередньо грип птиці виключається, а там ще дослідження додаткові будуть проводитися. Може бути бактеріальне захворювання, різні хвороби виключаються”, – каже Микола Горбатюк.

Наразі Юрій Дяків за приписом Держпродспоживслужби виловлює загиблих птахів.

“Лізу у намул і збираю, беру з собою човен,тягну за собою, збираю. По всьому ставку, а утилізую в одному місці. Якщо, боронь, Боже, це епідеміологічна ситуація, то їх бажано спалювати”, – каже Юрій Дяків.

У селі на Вінниччині гинуть лебеді. У чому причина
Суспільне Вінниця

Водойму та прилеглі території фахівці Держпродслужби обстежують щодня, додає Микола Горбатюк. Перевіряють, чи є нові випадки загибелі птахів. Людям рекомендують не випускати домашню птицю на водойми.

Читайте також

  • Вінницькі рятувальники ліквідували наслідки витоку аміаку
  • "Європейський досвід": вінничанка просить встановити автомати для збору пластикових пляшок
На початок