30 листопада під будівлю Житомирської обласної ради разом зі своїми батьками вийшли на протест ліцеїсти Житомирського обласного ліцею. Вони виступають проти перепрофілювання ліцею в спортивний спеціалізований заклад. Це вже другий за рахунком протест за останні два дні. Про це повідомляє кореспондент Суспільного Сергій Косюченко, котрий перебуває на місці події.
За його словами, цього разу на протест вийшли близько сотні людей – підтримати ліцеїстів також приїхали представники Бердичівського спортивного ліцею.

Перший раз ліцеїсти Житомирського обласного ліцею виходили на протест 29 листопада. Тоді ж вони анонсували, що вийдуть на протест і 30 листопада – в день, коли на сесії Житомирської облради вирішуватиметься питання про зміну профілю закладу. Початок сесії заплановано на 11.00 годину.


Ліцеїсти скандують фразу "Ми вас чуємо, а ви нас – ні". За словами Сергія Косюченка, люди понад пів години чекають, щоб до них вийшов хтось із представників влади, але поки що ніхто не виходив.
Суспільне продовжує відслідковувати ситуацію і повідомляти подробиці події.
ОНОВЛЕНО
11.00 – розпочалася сьома позачергова сесія облради VIII скликання, першим на порядку денному якої є питання перепрофілювання Житомирського обласного ліцею. На початку розгляду питання виступила очільниця ліцею Людмила Корінна. Перед сесією Людмила Корінна у коментарі Суспільному сказала, що 29 листопада вона разом з представниками обласної влади пропрацьовувала нову редакцію Статуту ліцею, згідно якого ліцей перепрофілюють, але залишать академічний профіль.
11.28 – батьки ліцеїстів виступають проти перепрофілювання і вимагають зняти питання з розгляду.
11.49 – "за" проголосували 49 депутатів. Батьки скандують "Ганьба!"
11.58 – голова облради Володимир Федоренко оголосив, що всі питання порядку денного розглянуті і закрив сесію.
19.00 – додано відеосюжет кореспондентів Суспільного.
До початку сесії біля приміщення обласної ради зібралися більше 100 ліцеїстів та їхніх батьків, котрі виступали проти перепрофілювання Житомирського обласного ліцею.
"Ми приїхали сюди відстоювати права своєї внучки, бо вона має право вчитися, вона дуже обдарована дитина. Ми хочемо, щоб вона навчалася і сама вона теж має велике бажання вчитися. Чому порушують їхні права і забирають у дітей те, що їм держава повинна дати?" – говорить учасниця протесту Тетяна Жуковська.

"Відстоюємо права наших дітей, щоб вони навчалися в обласному ліцеї, щоб його не перепрофільовували, щоб вони і далі здобували якісну освіту. Дітям подобається, вони охоче навчаються, мають свої цілі, а зараз ми дуже засмучені, що цей ліцей хочуть перепрофілювати", – каже ще одна учасниця протесту Олена Нагорна.

Питання щодо перепрофілювання ліцею було першим у порядку денному на сесії облради. У сесійній залі виступили представники батьківського комітету ліцею.
"Ми виступаємо за те, щоб лишити без змін Житомирський обласний ліцей Житомирської обласної ради, – сказав з трибуни батько одного з ліцеїстів Олександр Ільчук. – Не допустити знищення такого унікального закладу на території області. Все відбувається поспіхом – без жодного обговорення і без відома учасників освітнього процесу намагаються вирішити їхню долю. Чому це робиться посеред навчального року? Чому з таким поспіхом знадобилося змінити назву та статут закладу, тобто фактично знищити цей навчальний заклад?"

Директорка ліцею Людмила Корінна на сесії облради розповіла: про те, що на сесії голосуватимуть за перепрофілювання закладу, дізналася у п'ятницю, 26 листопада, о 19.00. За її словами, над редакцією остаточного варіанту статуту працювали упродовж доби.
"Але головне, що ми у цей статут вставили академічну складову. Тобто, якщо все буде так, як обіцяли нам очільники області, наші діти будуть продовжуватися вчитися на академічних профілях. Діти вступатимуть до нашого ліцею і на академічний, і на спортивний профілі – за умови, якщо потужність нашого навчального закладу буде збільшуватися, тоді це не буде 250 на 250, а будемо приймати дітей на академічні профілі, які у нас є", – каже Людмила Корінна.

"Сьогодні перед нами стоїть вибір – або простим натисканням кнопки приректи академічний ліцей на згортання своєї роботи, або дати можливість дітям і надалі розкривати свій науковий потенціал. За цим рішенням стоять сотні доль дітей, які зараз навчаються, і тисяч – тих дітей, які могли б там навчатися, дітей з різних сіл та селищ Житомирської області. Дуже прикро, що таким дітям ми перекриваємо доступ до можливості вирватися і здобути собі краще життя", – сказала депутатка Житомирської облради Людмила Кицак.

"Я розумію: якщо діти вступають до університету, – приміром, до медичного, – то вони хочуть, щоб у них був диплом про закінчення академічного коледжу. Щодо зміни профілю ліцею: сьогодні через те, що це зроблено не дуже професійно, ми збурили всю область", – каже депутатка Житомирської облради Наталія Рибак.

Після виступів депутатів голова Житомирської облради Володимир Федоренко поставив питання на голосування. 49 депутатів проголосували "за", підтримавши перепрофілювання напрямку роботи ліцею.

Рішення було прийняте, після чого присутні у залі почали скандувати "Ганьба!"
"Ви бачили засідання, чули голосування, – каже мати однієї з ліцеїсток Лілія. – В першу чергу, все за гроші, тобто "бабло перемагає зло".

Після завершення сесії протест продовжився у фойє обласної ради.
Що відомо
- 29 листопада учні Житомирського обласного ліцею разом з батьками прийшли до обласної ради, протестуючи проти перепрофілювання ліцею в спеціалізований спортивний заклад. Про зміну профілю навчального закладу колектив ліцею дізнався у п'ятницю 26 листопада.
Читайте також
- На Житомирщині понад 30 дітей-переселенців ходять близько п'яти кілометрів пішки через ліс до школи.
- Житомирський ВК "Житичі" вперше в своїй історії став володарем Суперкубка України.
- "Я ніколи цього не забуду": очевидиця Голодомору з Житомирщини розповіла про пережите.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram