80 стаціонарних офісів та 25 мобільних валізок. Як працюють ЦНАПи на Дніпропетровщині

80 стаціонарних офісів та 25 мобільних валізок. Як працюють ЦНАПи на Дніпропетровщині

Марафон
80 стаціонарних офісів та 25 мобільних валізок. Як працюють ЦНАПи на Дніпропетровщині
Дніпровська міська рада

На Дніпропетровщині нині функціонують 80 ЦНАПів с філіями: 63 головні офіси ЦНАПів та 17 філій. Окрім того є віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАП - 78 та 3 транспортні засоби, які виконують функції мобільних ЦНАПів. Загалом 161 точка доступу до адмінпослуг. Про це Суспільному у рамках тематичного марафону «Цифровізація на Дніпропетровщині: як працює інтернет у громадах» розповіла заступниця директора департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та електронного урядування ОДА Олена Лічманенко.

За словами посадовиці, 1 грудня у двох громадах Кам`янського району відкриються ще ЦНАПи – у Саксаганській громаді з одним віддаленним робочим місцем адміністратора і Вишнівській громаді з двома віддаленими робочими місцями адміністратора. А ще у першій декаді грудня відкриють ЦНАП у Підгородненській громаді з територіальним підрозділом у селі Спаське. Таким чином мережа точок доступу до адмінпослуг на території області збільшиться з 161 до 168.

«У середньому нині у 145 населених пунктах у ЦНАПах надається 175 видів адмінпослуг, але цей список адмінпослуг оновлюється і скоро їхня кількість на рівні міст обласного значення зросте до 450, на рівні селищних громад – близько 300», - каже Олена Лічманенко.

Проблем з інтернетом у ЦНАПах, зазначає Лічманенко, не виникає. Проблеми можуть виникнути через технічну роботу технічних адміністраторів, які ведуть роботу з державними реєстрами – тоді можуть виникнути збої у самих базах данних.

Адмінпослуги також можуть надаватися за межами ЦНАП. Для цього у 22 ЦНАПах існує 25 мобільних валізок, які укомплектовані портативним ноутбуком, сканером, вебкамерою, картрідером та аккумуляторною батареєю, яка дозволяє зберігати роботу усього комлекту. Обов`язково до цього комплекту входить роутер, аби забезпечити необхідний сигнал інтернету у будь-якому місці у будь-яку годину.

Окрім того, за словами Олени Лічманенко, у листопаді 2017 року у Кривому Розі представили вантажівку-трансформер, яка перетворюється у мобільний офіс площею 30 кв. м, де працюють 4 адміністратори і може перебувати до 14 відвідувачів. А у 2018 році представлений ще один такий автомобіль, але з відмінностями. Оскільки Кривий Ріг – досить велике місто, і є ділянки, де інтернет працює погано, то кабіну цієї вантажівки обладнали спеціальною супутниковою станцією, щоб безперешкодно отримувати сигнал і надавати послуги.

Читайте також

- У Луцькому ЦНАПі запровадили нові послуги: які саме

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок