Штраф за вигул собак без намордника: як ставляться черкасці до зоозахисного закону

Штраф за вигул собак без намордника: як ставляться черкасці до зоозахисного закону

Штраф за вигул собак без намордника: як ставляться черкасці до зоозахисного закону
Суспільне Черкаси

20 днів минуло відтоді, як Кабмін затвердив список небезпечних порід собак. Власників зобов'язують вигулювати їх із повідцем, намордником та укладати договір страхування. Суспільне з'ясувало, чи зверталися за цей час зі скаргами до поліції та що чекає на громадян у разі ігнорування постанови.

Олег Багатирьов власник ротвейлера. Собак такої породи чоловік обирає 30 років. Бронс — його четвертий пес:

"Цей собака ближчий мені за характером, чудовий собака. В родині, як охоронець, любить дітей".

Пан Олег зазначив, що хоч ротвейлера й зарахували до переліку небезпечних порід – за своїм псом агресії не помічає:

"Питання, я думаю, не у собаці, загалом, не тільки в моїй, а у господареві. Якщо займатися собакою – то він нормальний, приязний".

собаки
Суспільне Черкаси

Зобов'язання вигулювати собаку на повідці та у наморднику Олег Багатирьов підтримує:

"Ситуації різні можуть бути. Дружній собака, але у натовпі ви можете на нього наступити, штовхнути господаря, а він сприйме це як напад. Або ж може просто гавкнути і налякати дитину".

Черкащанку Анну Арінархову три роки тому поблизу дому вкусила собака.

"Тут раптом мені в ногу чіпляється собака, це порода Стафф тер'єр чи якось так. Вона не висока, але з такими міцними щелепами, міцними ногами. Я, звичайно, почала кричати, бо у мене величезна рана на нозі".

За словами Анни, вона була у шоковому стані і не знала, як діяти. Речник патрульної поліції Олексій Драгун пояснив, що потрібно робити громадянам у таких ситуаціях:

"У першу чергу потрібно викликати патруль, тобто зателефонувати на лінію "102". Зібрати якомога більше доказів, фактів. Це може бути як фото та відео матеріали, так і свідчення когось зі свідків даної події".

собаки
Олексій Драгун. Суспільне Черкаси

Зі слів Олексія Драгуна, за ці 20 днів до поліції звернень з цього приводу не надходило.

Втім юристка Анна Оржеховська розповіла, якщо власники собак ігнорують постанову — на них чекає не лише адміністративна відповідальність.

"Це цивільна відповідальність, яка може складати більше ніж 1 700 до 30 тисяч гривень, як буде встановлено в договорі".

собаки
Анна Оржеховська. Суспільне Черкаси

Юристка додала, що це тягне за собою кримінальну відповідальність за статтею 139 як неналежне поводження з тваринами та власник собаки може отримати реальні тюремні строки до двох років.

Що відомо

В Україні набув чинності закон щодо посилення охорони тваринного та рослинного світу. Він передбачає, що за вигул собак без намордників (згідно з переліком небезпечних порід) або не у відведених для цього місцях і за неприбирання їхніх екскрементів правоохоронці можуть винести попередження або виписати штраф у розмірі 170—340 гривень. Для посадових осіб — штраф 340—850 гривень.

Якщо порушення відбувається повторно протягом року, то штраф зростає до 340—510 гривень, а для посадових осіб до 510—1 020 гривень.

Якщо ж через порушення було завдано шкоди іншій людині чи її майну, тоді штраф зростає до 1 700—3 400 гривень з конфіскацією тварини. Для посадових осіб — 3 400—5 100 гривень із конфіскацією тварини.

Окремо також встановлюються штрафи та навіть адміністративний арешт за жорстоке поводження з тваринами.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок