За результатами перших 9 місяців року чистий прибуток українських банків сягнув 51,4 млрд грн. Це на 37% більше у порівнянні з відповідним періодом 2020 року. Тоді банкам вдалося заробити 37,6 млрд грн.
Про це повідомляє платформа Опендатабот з посиланням на дані НБУ.
Зазначається, 50% чистого прибутку банків України наразі припадає саме на долю державних банків. Ще рік тому цей показник становив 65%.
При цьому близько 80% прибутку генерує державний “ПриватБанк”. За 9 місяців суттєво покращив своє становище державний "Укрексімбанк”, який після збиткового 2020 року показав прибуток у 1,17 млрд грн. Державний “Ощадбанк”, навпаки, скоротив свій прибуток на 82%.
На думку інвестиційного банкіра Сергія Фурси, передусім це пов'язано зі слабшими карантинними обмеженнями, ніж торік, що дає змогу зростати економіці як в Україні, так і у світі.
"Є дві причини, по-перше, банківська система себе добре почуває: кредитна активність зростає, банки активно кредитують. А друга причина, що минулого року був карантин, минулого року падала українська та світова економіка. Цього року вона зростає, тому є база для порівняння", — пояснив експерт.
Читайте також: Банки почали автоматичне списання боргів з українців
З відкритих джерел відомо, що банкам з іноземним капіталом, якi входять у топ-10, за три квартали цього року вдалося заробити в 1,7 раза більше, ніж за відповідний період у 2020-му — 16,5 млрд грн проти 9,7 млрд грн.
Загалом перша десятка вітчизняних банків із приватним капіталом за три квартали 2021 року збільшила свій прибуток у 2,5 рази. У порівнянні з 9 місяцями минулого року у трьох банках спостерігається суттєве зростання прибутку.
Читайте також: Рада зробила крок до забезпечення банків можливістю ведення валютного нагляду

З початку року найприбутковішим для українських банків місяцем став липень.
Що відомо
- Державні банки у першому півріччі 2021 року поступилися своєю часткою ринку на 22%. Наразі 83% чистого прибутку державних банків припадають на АТ КБ "ПриватБанк".
Читайте також
Як закон про колекторів захистить права позичальників і де можна брати кредит. Пояснюють експерти
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!