В Австралії соцмережі зобов’яжуть розкривати дані "інтернет-тролів"

В Австралії соцмережі зобов’яжуть розкривати дані "інтернет-тролів"

В Австралії соцмережі зобов’яжуть розкривати дані "інтернет-тролів"
Рixabay

Уряд Австралії планує наступного тижня ухвалити закон, який зобов’яже соціальні платформи надавати інформацію про користувачів, які анонімно публікують наклепницькі або погрозливі коментарі.

Про це заявив прем'єр-міністр країни Скотт Моррісон, передає The Guardian.

Згідно із законом, від компаній вимагатимуть збирати особисті дані поточних і нових користувачів, а також дозволять судам отримувати доступ до них для порушення справ про наклеп. Які саме дані вимагатимуть від соцмереж, поки невідомо, але видання припускає, що йдеться про номер телефону, адресу електронної пошти та контактне ім’я користувача.

Як зазначається, соцмережі мають розробити механізм подання скарг, завдяки якому австралійці зможуть вимагати видалення коментарів, які, на їх думку, ганьблять їх честь та є наклепницькими. Якщо ж публікацію не видалять, користувачі зможуть вимагати особисті дані автора допису. У разі, якщо й цей запит проігнорують, користувач зможе звернутися до суду та вимагати від компанії розкриття інформації про коментатора. За даними видання, якщо факт моральної шкоди підтвердиться, то технологічні корпорації, такі як Twitter та Meta (раніше Facebook — ред.), повинні будуть за рішенням суду розкривати особу автора посту та інших користувачів, відповідальних за публікацію, або самостійно виплачувати потерпілим компенсації.

Моррісон зазначив, що уряд підтримуватиме перші подібні справи, щоб створити прецедент.

"Ми будемо шукати тестові випадки, які можуть посилити ці закони", — додав він.

Що відомо

  • У вересні 2020 року компанія Facebook повідомила про видалення низки облікових записів, пов'язаних із російською"фабрикою тролів" через попередню участь у закордонних кампаніях впливу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок