Вранці 27 листопада незаконні збройні формування не пропустили два патрулі СММ до непідконтрольних українському урядові районів Луганської області.
Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ.
Зазначається, що один з випадків недопуску спостерігачів ОБСЄ стався 27 листопада о 09:10 приблизно за 350 метрів на північ від південного краю ділянки розведення сил і засобів у районі селища Золоте (підконтрольний урядові, 60 кілометрів на захід від Луганська – ред.). Перед цим, о 08:40, на блокпості збройних формувань в районі Золотого бойовик не пропустив інший патруль місії на ділянку розведення. Цей патруль мав посприяти перетину зазначеним патрулем Місії в непідконтрольні урядові райони.
Ще один випадок недопуску спостерігачів стався у той же день об 11:10 на блокпості збройних формувань на автошляху Т0504, орієнтовно за 1,5 кілометрів на південний захід від селища Молодіжне. В усіх випадках члени збройних формувань мотивували це "наказами від своїх командирів". У першому випадку вони також послалися на "відсутність гарантій безпеки".
"Місія знову констатує, що такі заборони не лише обмежують свободу пересування СММ через лінію зіткнення, але й перешкоджають здійсненню матеріально-технічного забезпечення Місії, яке є вкрай необхідним для її ефективної роботи" – йдеться у звіті.
Що відомо
- 19 листопада бойовики не пустили патруль ОБСЄ у Старомихайлівку і пригрозили збити безпілотник. А 24 листопада найманці не пропустили два патрулі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на блокпосту біля Горлівки.
- СММ ОБСЄ зафіксувала розміщення 18 танків окупантів на тимчасово окупованій території з порушенням Мінських домовленостей.
- Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко повідомив Суспільному, що РФ взялася із новим завзяттям дискредитувати роботу СММ ОБСЄ.
- Новий уряд Німеччини продовжить шукати шляхи розв'язання конфлікту на Донбасі, а Франція закликає усіх учасників конфлікту дотримуватися домовленостей.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!