Весілля по-черкаськи: дати-паліндроми, забобони і сервіси

Весілля по-черкаськи: дати-паліндроми, забобони і сервіси

Весілля по-черкаськи: дати-паліндроми, забобони і сервіси

Цього року, 29 лютого, шлюб у Черкасах зареєструвало чотири пари. Ми про це розповідали у нашому матеріалі. Якщо ви запланували своє весілля, хочете дізнатися про черкаські весільні традиції та чи варто вірити в забобони – цей матеріал для вас.

Весілля по-черкаськи: дати-паліндроми, забобони і сервіси

ЩО ТАКЕ ШЛЮБ?

Згідно з інформацією Мінюсту, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (стаття 24 Сімейного кодексу України). Присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається (стаття 34 Сімейного кодексу України).

"КОХАННЯ ПОЗА ЧАСОМ"

Черкаський ДРАЦС проводив у лютому такий захід, як «Кохання поза часом». Він відбувся 14 лютого. Тоді, черкащани могли зареєструвати свій шлюб до опівночі. Зі слів головної спеціалістки Черкаського міського відділу ДРАЦС Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції Ольги Веліханової, в акції взяло участь 15 пар. Дев'ять з них зареєструвало шлюб за програмою "Шлюб за добу". У 2018 році участь у акції взяло 14 пар, у 2019 році – 28 пар. Ольга Веліханова додає – простежується позитивна динаміка - пар, які хочуть зареєструвати шлюб 14 лютого стає більше, бо весілля у цей день молодята вважають символічною подією.

Церемонія у День закоханих відрізняється тим, що молодята не роблять гучних святкувань, каже власниця весільної агенції Наталія Браніцька. Вони надають перевагу камерному святкуванню, запрошуючи рідних та друзів.

Весілля по-черкаськи: дати-паліндроми, забобони і сервіси

СУТЬ СЕРВІСУ "ШЛЮБ ЗА ДОБУ"

Це пілотний проект Мін'юсту. Ви можете зареєструвати шлюб за добу, і не чекати місяць. Цей сервіс у Черкасах діє п’ятий рік поспіль, каже начальник відділу реєстрації актів цивільного стану в Черкаській області Олексій Кулішов. Його організовує КП "Муніципальний спортивний комплекс "Дніпро". На сайті Мінюсту є адреси, де можна провести відповідну реєстрацію, та загальна інформація про процедуру реєстрації шлюбу.

ЩО ТАКЕ ДАТА ПАЛІНДРОМ?

Це дата, яка читається однаково в обох напрямках. Наприклад, 02.02.20. Пари одружуються у такі дні, бо вважають їх щасливими, додає спеціалістка Черкаського міського відділу ДРАЦС Ольга Веліханова.

ЧЕРКАСЬКІ ВЕСІЛЬНІ ІННОВАЦІЇ

Кожен сезон - це суміш чогось старого з новим, і необхідно правильно поєднувати це все разом, говорить власниця весільної агенції Наталія Браніцька. Вона розповіла, що у Черкасах стає популярною послуга "Весільного координатора". Це людина, яка допомагає молодятам організувати свято. Координатор може повністю взяти на себе всі організаційні моменти. Зі слів Наталії Браніцької, якщо весілля невелике, то спеціаліст може його підготувати та організувати упродовж дох тижнів. Це максимально короткий строк.

90% весіль у 2019 році провели із виїзними церемоніями, каже Наталія Браніцька.

ВЕСІЛЬНА ЦЕРЕМОНІЯ: З ЧОГО ПОЧАТИ?

Зазвичай починають із вибору дати, каже власниця весільної агенції Наталія Браніцька. Якщо ви визначилися із датою, визначтесь із бюджетом, і після цього звертайтеся до спеціалістів, які будуть організовувати ваше свято. Головне – не забути подати заяву до ДРАЦСу. Законом України (а саме Сімейним кодексом України) передбачено місячний термін подачі заяви до реєстрації шлюбу, говорить головна спеціалістка Черкаського міського відділу ДРАЦС Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції Ольга Веліханова. Молодята мають прийти до відділу ДРАЦС за місяць до визначеної дати святкування. Дату можна перенести на пізніше, але головна умова реєстрації – щоб пройшов місяць із моменту подачі заяви.

Весілля по-черкаськи: дати-паліндроми, забобони і сервіси

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ

  • Паспорт
  • Наречений має взяти документ, який засвідчує його відношення до військової служби (якщо цього документу не буде, то спеціаліст має право відмовити в реєстрації. – ред.)
  • Якщо хтось із наречених раніше перебував у шлюбі, то вони мають подати документ про розірвання попереднього шлюбу. Це має бути або свідоцтво про розірвання шлюбу, або рішення суду про розірвання шлюбу.

ЧИ МОЖНА НЕ ЧЕКАТИ МІСЯЦЬ?

Так. Це реально у випадку, якщо наречена вагітна, що зазначено у Законі України. Якщо у наречених народилася дитина, то молодята разом із реєстрацією народження дитини можуть провести реєстрацію шлюбу. Також, це можливо у випадку, якщо хтось із наречених хворіє і це загрожує його здоров’ю.

ЧИ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА УКЛАДАННЯ ШЛЮБУ, ЯКЩО ХТОСЬ ІЗ НАРЕЧЕНИХ – ІНОЗЕМЕЦЬ?

Так. У такому разі іноземці мають пройти перевірку Державної міграційної служби на законність перебування на території України, каже головна спеціалістка Черкаського міського відділу ДРАЦС Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції Ольга Веліханова . Вони мають подати документ про перетин кордону, перекладений перекладачем і завірений нотаріусом. Якщо громадяни раніше перебували у шлюбі, то вони мають додати документ про розірвання попереднього шлюбу, обов’язково апостильований (це процес легалізації документів –ред.).

Виїздна церемонія з іноземцями передбачає наявність ведучого, який володіє кількома мовами, додає власниця весільної агенції Наталія Браніцька. Також слід враховувати традиції тих чи тих народів.

Підготовлено за матеріалами "Теми дня"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди