"Кулак - зброя невдахи": Дніпро та Кривий Ріг долучилися до акції "16 днів проти насильства"

"Кулак - зброя невдахи": Дніпро та Кривий Ріг долучилися до акції "16 днів проти насильства"

"Кулак - зброя невдахи": Дніпро та Кривий Ріг долучилися до акції "16 днів проти насильства"
Суспільне Дніпро

У Дніпрі долучились до всеукраїнського марафону під назвою “16 днів проти насильства”. Його мета: привернути увагу до проблеми насильства в сім’ях та жорстокого поводження з дітьми, підтримати боротьбу з торгівлею людьми та захистити права жінок.

Співорганізаторки марафону біля пам’ятника Олександру Полю встановили банер, на якому учасниці й учасники писали гасла боротьби з домашнім насильством: "Кулак - зброя невдахи", "Не пробачай насильство" і т.д. Надалі з банером планують створити соціальну рекламу.

"Кожен з 16 днів присвячений окремому виду насильства. Сьогодні ми виступаємо за те, щоб жінки у Дніпрі жили в безпечному просторі, мали захист, щоб в них була можливість звернутися до державних або недержавних установ. Для того, щоб мали безпеку для себе і своїх дітей”, - розповіла співорганізаторка марафону Вікторія Федотова.

В рамках марафону до 9 грудня відбудуться ще кілька заходів, серед них, зокрема, забіг. В останній день марафону біля Історичного музею покажуть, з якими фактами насильства щоденно стикаються люди.

У Кривому Розі також провели акцію, присвячену боротьбі з гендерно-зумовленим насильством. Організатори разом із патрульними пропонували містянам засипати тріщини в асфальті червоним піском. За словами співорганізаторки акції Влади Недак - це спосіб привернути увагу суспільства до проблеми замовчування насильства.

"Кулак - зброя невдахи". Дніпро та Кривий Ріг долучилися до акції "16 днів проти насильства"
У Кривому Розі пропонували містянам засипати тріщини в асфальті червоним піском і таким чином привернути увагу до проблем насильства. Суспільне Дніпро

"Заповнити цим метафоричним червоним піском тріщини, які не є для нас помітними і щодо яких ми робимо вигляд, що це мене не стосується", - каже Влада.

За словами речниці патрульної поліції Кривого Рогу Юлії Цуркаленко, з початку року поліція отримала 696 викликів щодо насильства у родині, склали 270 адмінпротоколів. Юлія Цуркаленко каже: у місті діє мережа психологічної та правової підтримки людей, які постраждали від насильства.

"У місті працює майже 100 спеціалістів – серед них є психологи, соціальні робітники. У місті є притулок для жертв домашнього насильства", - розповіла речниця патрульної поліції Кривого Рогу.

Читайте також

- Акція "16 днів проти насильства": у Львові висадили кущі калини

- День боротьби проти насильства над жінками: в Україні на 45% зросла кількість скарг від потерпілих

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок