"Дніпро — бренд і стиль міста": Черкаси мають стратегію розвитку до 2032 року

"Дніпро — бренд і стиль міста": Черкаси мають стратегію розвитку до 2032 року

"Дніпро — бренд і стиль міста": Черкаси мають стратегію розвитку до 2032 року
Суспільне Черкаси

У Черкасах 25 листопада прийняли стратегію розвитку міста до 2032 року. Документ базується на аналізі статистичних даних та обговоренні громадян, розповів Суспільному міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

За прийняття стратегії проголосували 36 депутатів. Обранці ухвалення рішення зустріли оплесками. Міський голова Анатолій Бондаренко участі у голосуванні не брав, втім представив проєкт саме він:

"Усі говорили про стратегію, всі розповідали і критикували нас, а ми взяли це і зробили. Як ми це зробили — час покаже. Головна мета стратегії — це людина, Дніпро – як бренд і стиль міста, це весь розвиток навколо людини. Місто Черкаси воно буде укрупнюватись, воно буде утворювати великі конгломерації з іншими населеними пунктами та навколо цього міста буде розвиватися і промисловість і IT-кластер, та збільшуватиметься населення", зауважив мер.

За його словами, стратегія розвитку міста розроблялась за участі громадян міста та депутатів. Мер додав, що серед пріоритетів програми є розвиток економіки, реалізація соціальних проєктів та цифрова трансформація міста.

"Дніпро — бренд і стиль міста": у Черкасах презентували стратегію міста
Сесія міськради. Суспільне Черкаси

Що в основі стратегії?

Супровід процесу створення стратегії здійснювала громадська організація “Активна громада”. Одна із розробників стратегії, співзасновниця ВІ "Активна Громада" Олександра Гліжинська презентувала чотири основні пріоритети:

Пріоритет 1: Дніпро — бренд та стиль міста.

Створення впізнавального бренду міста та унікальної атмосфери навколо теми води, розвиток культури та туризму, відповідної інфраструктури.

Пріоритет 2: Економічне зростання.

Створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату, акцент на смарт спеціалізацію, підвищення підприємництва ролі у соціально-економічному розвитку міста, позиціювання міста як надійного партнера та перспективної території для ведення бізнесу.

Пріоритет 3: Гармонійний розвиток особистості протягом життя.

Створення середовища для самореалізації і дозвілля, особистісний розвиток людини, розвиток системи освіти у місті, розвиток компетенцій поряд з формуванням сильної, відповідальної громади, командна взаємодія.

Пріоритет 4: Комфортне, ефективне і розумне місто.

Реалізацію проєктів цифрової трансформації міста, забезпечення політики екологічної безпеки та збереження довкілля, ресурсоощадності та енергоефективності, розвиток і модернізація інфраструктури міста, забезпечення високого рівня громадської безпеки міського середовища.

За словами Олександри Гліжинської, розробили стратегію на основі досліджень інших міст, соцдосліджень, експертних досліджень в місті, публічних консультацій. Загалом долучили понад дві тисячі людей:

"До стратегічних сесій під час розробки долучилось 540 людей, до соцдосліджень долучили понад 2 000 громадян. Місія полягає у тому, що ми прагнемо бути безпечним та комфортним містом", — додала вона.

За її словами, жителі асоціюють Черкаси з Дніпром, тож це говорить про те, що потрібно підвищувати туристичну складову.

Як розповіла директорка департаменту економіки та розвитку Ірина Удод, це проєкт, дотримуючись якого місто стане більш інвестиційно привабливим:

"У Черкасах збільшиться кількість туристів і містянам стане комфортніше та краще жити тут, якщо дотримуватися цієї стратегії".

Також додала, що дотримання та ефективність цього документу кожні три роки контролюватиме профільний департамент.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок