У "Дії" вже можна згенерувати COVID-сертифікат про негативний ПЛР-тест

У "Дії" вже можна згенерувати COVID-сертифікат про негативний ПЛР-тест

У "Дії" вже можна згенерувати COVID-сертифікат про негативний ПЛР-тест
. УНІАН

У застосунку "Дія" з'явилася можливість згенерувати COVID-сертифікат з ПЛР-тесту. Сертифікат діє 72 години з моменту здачі аналізу.

У меню COVID-сертифікатів "Дія" пропонує згенерувати один із трьох типів сертифікатів: вакцинації, одужання або негативний ПЛР-тест.

Дія ПЛР-тест
Дія ПЛР-тест. Фото: Анастасія Коріновська/Суспільне

Що відомо про COVID-сертифікат з ПЛР-тесту

Мінцифра разом з МОЗ та НСЗУ 1 листопада запустила в "Дії" бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів.

Сертифікат діє 72 години з моменту здачі аналізу.

Як генерується сертифікат

Згенерувати його можна так само, як і COVID-сертифікат про вакцинацію, пояснили у Мінцифри. Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в Дії треба натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та натиснути "Згенерувати сертифікат".

Далі треба надати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все. Дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із іншими цифровими документами в застосунку. Процес займає кілька хвилин.

Наразі в застосунку Дія також доступні: міжнародний, “жовтий” та “зелений” внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію. “Жовтий” сертифікат можна отримати після однієї дози вакцини. Він діє 120 днів. А міжнародний та “зелений” діють 365 днів.

Українські COVID-сертифікати у Дії офіційно визнані у ЄС, тому українці можуть вільно з ними подорожувати.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок