Як захищати країну без відриву від дому та роботи. Експерт — про бригади територіальної оборони

Як захищати країну без відриву від дому та роботи. Експерт — про бригади територіальної оборони

Ексклюзивно
Як захищати країну без відриву від дому та роботи. Експерт — про бригади територіальної оборони
Передові позиції на Донбасі, фото: Суспільне Донбас

Формування бригад територіальної оборони згодом може замінити обов’язковий призов до армії. Про це заявив новопризначений міністр оборони Олексій Резніков. Він припустив, що створення військ територіальної оборони в межах реалізації закону "Про основи національного спротиву" стане повноцінною заміною призову, підвищить привабливість служби в армії та закриє питання мобілізаційного резерву. Що таке бригади тероборони, які особливості їхнього навчання та вступ до лав, в ефірі Українського радіо розповів молодший лейтенант резерву тероборони Євген Лешан.

За словами Євгена Лешана, бригад є стільки, скільки областей в Україні, плюс бригади у містах-мільйонниках.

"Скоро вступить в дію закон ”Про основи національного спротиву”, згідно з яким бригади будуть трохи переформатовані. Долучитися до тероборони просто і майже будь-хто може стати її членом. Головне, щоб людина могла виконувати фізичне навантаження і мала 18 років. Досвід служби в армії не обов’язковий. За законом, людина може приєднатися до тероборони за фактичним місцем проживання", — зазначив Лешан.

Бригада тероборони — військовий підрозділ на непостійній основі. Члени бригади збираються вихідними і тренуються. Іноді проводяться єдині стрілецькі дні, коли централізована бригада їде на стрільбище, де практикується стрільба бойовими патронами, мінінженерна справа, тактична медицина тощо. Раз на рік мають проводитися змагання, які можуть продовжуватися тиждень чи місяць.

За словами Євгена Лешана, щоб долучитися до лав тероборони, людина має прийти до військкомату, знайти офіцера, який відповідає за тероборону, розказати про себе, отримати подання, пройти медкомісію і чекати на підписання контракту. Платять лише за участь у зборах, коли людину вилучають на тиждень чи місяць, то, відповідно, фінансово компенсують їй це.

Зброєю та обмундируванням бійців забезпечує держава.

"Я цьогоріч отримав літнє та зимове обмундирування. Щодо зброї, то вона знаходиться на складах і видається в разі потреби", — розповів боєць.

За його словами, кістяк тероборони створили люди середнього достатку, також в лавах є жінки: "В Україні ще не все зроблено для встановлення гендерної рівності у збройних силах, але певні кроки все ж таки зроблені. Була ініціатива “Невидимого батальйону”, який це питання підіймав і багато чого вирішив. В теробороні є жінки, які навчаються нарівні з чоловіками і я дуже ними пишаюся. Є жінка, яка вчиться стріляти мінометом".

Лешан додав, що у тероборони наразі немає власного транспорту, але, в разі потреби, він буде залучений із цивільних кіл.

"В Україні багато громадських організацій, які займаються справами близькими до територіальної оборони. Новий Закон України “Про основи національного спротиву” передбачає створення таких громад з місцевих жителів, озброєних власною мисливською зброєю, які виконуватимуть, в рамках штабів тероборони, відповідні завдання. Тероборона — частина ЗСУ і фінансується з держбюджету. У 2014 році нам дуже допомагали волонтери: одягали, годували", — каже Лешан.

Завдання перед бійцями, зазвичай ставить командування.

"Це — захист об’єктів критичної інфраструктури за місцем дислокації бригади і захист меж Києва. Якраз влітку ми відпрацьовували сценарій вторгнення ворога до столиці. Думаю, що в реальності все відбуватиметься трохи інакше", — зазначив експерт.

Що відомо

  • Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив що через загострення ситуації на кордоні Польщі та Білорусі до охорони держкордону України залучені структури МВС, відбувається взаємодія із ЗСУ, силами територіальної оборони, громадськими об’єднаннями.

Читайте також

Міграційна криза: експерт розповів, як українська влада готується до захисту кордонів

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світуСтаньте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок