На Вінниччині військовослужбовець збирав секретні дані для спецслужб РФ

На Вінниччині військовослужбовець збирав секретні дані для спецслужб РФ

На Вінниччині військовослужбовець збирав секретні дані для спецслужб РФ
Військовослужбовець на Вінниччині збирав секретні дані. Фото: СБУ в області

На Вінниччині посадовець однієї з військових частин Повітряних сил Збройних Сил України збирав для спецслужб РФ секретні відомості щодо підрозділів протиповітряної оборони країни. Про це повідомляє пресслужба СБУ в області.

Військовослужбовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Він незаконно копіював секретні оборонні відомості та зберігав їх за місцем свого проживання. Наразі перевіряється інформація щодо причетності посадовця до агентурної мережі російських спецслужб, йдеться у дописі СБУ.

Додають, у ході досудового розслідування також встановлено, що двоє близьких родичів військовослужбовця добровільно набули громадянство РФ. До 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим. Один із них приховав наявність чужого громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних Сил України, звідки його уже звільнили.

За обома фактами проводяться слідчі дії, аби встановити всі обставини такої діяльності і притягнути до відповідальності винних осіб. Кримінальне провадження слідчі СБУ відкрили за ч. 1 ст. 422 (Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості). Покарання за таке — позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Читайте також

  • Ошукали на кілька мільйонів: вінничанин організував угруповання інтернет-шахраїв
  • На Вінниччині ув'язнений організував міжрегіональну групу шахраїв
На початок