У "Слузі народу" заявили, що ігноруватимуть канали "Україна-24" і "Україна". У медіагрупі відповіли

У "Слузі народу" заявили, що ігноруватимуть канали "Україна-24" і "Україна". У медіагрупі відповіли

Доповнено
У "Слузі народу" заявили, що ігноруватимуть канали "Україна-24" і "Україна". У медіагрупі відповіли
Роксолана Бичай, Суспільне

Партія "Слуга народу" заявила, що її члени ігноруватимуть телеканали "Україна-24" і "Україна". Член наглядової ради медіагрупи Дмитро Бєлянський, до якої входять канали, відповів, що канали працюють відповідно до журналістських стандартів.

Про відмову брати участь в ефірах каналів йдеться у спільній заяві партійців, оприлюдненій 24 листопада.

"Протягом останніх місяців телеканали "Україна-24" і "Україна" перетворились на відверто пропагандистські "ДТЕК-24" і "Олігарх", — йдеться в заяві.

У "Слузі народу" кажуть, що "збалансована участь будь-яких незалежних від олігарха політиків там неможлива".

"Коли олігарх дозволить редакціям та журналістам повернутись до роботи за загальноприйнятими стандартами журналістики, ми переглянемо своє рішення", — йдеться у заяві.

Водночас політсила залишається відкритою для будь-яких ЗМІ, які працюють незалежно, збалансовано та заради об'єктивного інформування суспільства, додали у "Слузі народу".

На минулому тижні радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що представники ОП категорично відмовляються від запрошень на програму "Свобода слова Савіка Шустера" на ТРК "Україна". Він також звинуватив канал у маніпуляціях і провокаціях.

"Реальна свобода слова – це не про маніпуляції, провокації чи демонстративну ангажованість. І це точно не про стару гру за олігархічними правилами. Коли своїм у студії – комфорт, а глядачам – відбірна фейкчатина. Олігархічне телебачення – це ж лише про монопольне знущання зі слова. Тому ще раз – просто "ні", — заявив Подоляк.

Представників влади запрошували на ефір присвячений темі зриву операції з затримання "вагнерівців".

Що кажуть представник медіагрупи

Як повідомив Суспільному Дмитро Бєлянський, член Наглядової ради "Медіа Групи Україна", відмова партії брати участь в ефірі каналів є своєрідною формою відповіді на питання, які цікавлять журналістів.

"Спільна публічна заява частини депутатів фракції "Слуга народу" щодо каналів "Україна" та "Україна 24" є формою відповіді на журналістські питання про "Вагнергейт", що прозвучали у програмі "Свобода слова із Савіком Шустером" 19 листопада. Відмова влади представляти свою позицію в ефірі – автоматично означала, що ми отримаємо відповідь іншими способами. У цьому випадку це спроба очорнити репутацію каналів та їхніх співробітників", – зазначив він.

Бєлянський додав, що така відповідь суттєво погіршить ситуацію зі свободою слова в Україні.

"МГУ працює у суворій відповідності до інтересів суспільства, суворо дотримуючись стандартів журналістики та принципів свободи слова. Ми не можемо замовчувати ні результатів міжнародного розслідування Bellingcat щодо спецоперації з "вагнерівців", ні теми офшорів президента України, ні інших резонансних розслідувань. Влада має право коментувати або відмовлятися від коментарів, але інформація, що становить суспільний інтерес, завжди буде опублікована", – наголосив посадовець.

Він додав, що редакційна політика каналів "Україна" та "Україна 24" останнім часом не змінювалася, не змінюється і не може змінюватися, оскільки цілком заснована на принципах свободи слова.

"Акціонер "Медіа Групи Україна" (МГУ) Рінат Ахметов не втручається у редакційну політику каналу "Україна 24", як й інших активів МГУ, і неодноразово відкрито заявляв про це. Він не втручався у неї раніше і я не можу собі уявити, щоб будь-які обставини могли переконати Ріната Леонідовича втрутитися у неї у майбутньому", – зауважив Бєлянський.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок