На Полтавщині розширили перелік тих, хто отримуватиме житлові субсидії

На Полтавщині розширили перелік тих, хто отримуватиме житлові субсидії

На Полтавщині розширили перелік тих, хто отримуватиме житлові субсидії
Суспільне Полтава

Близько сотні родин на Полтавщині звернулися до установ соцзахисту, аби отримати субсидію за розширеним переліком тих, хто має на це право. Такі зміни до постанови Кабінету міністрів почали діяти близько тижня тому – 18 листопада, розповіла Суспільному директорка обласного департаменту соцзахисту Людмила Корнієнко.

82-річна полтавка Наталія Кундіренко заповнила заяву та декларацію в управлінні соцзахисту Шевченківського району, аби отримати субсидію на комунальні послуги.

"Три роки тому я отримала спадщину від моєї сестри, яка померла. Однієї пенсії не вистачає на оплату двох квартир, тому допомагали мені родичі. Дорого, тому що у мене доходи тільки пенсія, моя пенсія. Тепер сподіваюся, що полегшає мені", – говорить полтавка Наталія Кундіренко.

На Полтавщині розширили перелік тих, хто отримуватиме житлові субсидії
Наталія Кундіренко, полтавка. Суспільне Полтава

Отримати субсидію на комунальні послуги жінка зможе тому, що розшили перелік тих, хто має на це право. Така постанова Кабміну набула чинності від 18 листопада, каже начальниця відділу допомоги управління соцзахисту Шевченківського району Полтави Наталія Таран.

"Зміни від 15 листопада внесли коригування для тих, хто отримав майно у спадок і не здає його в оренду, мають право отримувати субсидію на цей опалювальний період", – розповідає Наталія Таран.

Крім цього, за змінами до постанови Кабміну, отримувати субсидії можуть і родини, що мають два житлові приміщення, якщо одне розташоване у селі чи селищі. Також – ті, хто перебуває у відпустці до погляду за дитиною до шести років, люди, що мають саморобний транспорт, та родини, які отримали житло за бюджетні гроші.

"Раніше враховувалось, що це – додатковий дохід і значний дохід, то зараз, якщо одержується житло саме за рахунок державного бюджету чи з місцевих бюджетів, вказані сімї, вказані категорії не втрачають права в тому числі і надання житлової субсидії", – повідомляє директорка обласного департаменту соцзахисту Людмила Корнієнко.

На Полтавщині розширили перелік тих, хто отримуватиме житлові субсидії
Будівля обласного департаменту соцзахисту. Суспільне Полтава

"Категорія, яка має у власності самостійно виготовлені транспортні засоби або мотоцикли, які мають вартість менше, ніж чотири мінімальні заробітні плати та рік виробництва їх менше, ніж 5 років. Дана категорія також раніше могла звертатись за призначенням житлових субсидій, але права на отримання вони не мали", – говорить начальниця відділу допомоги управління соцзахисту Шевченківського району Полтави Наталія Таран.

Якщо люди звернуться щодо субсидії до 15 грудня, то її зможуть нарахувати від початку опалювального сезону, каже директорка обласного департаменту соцзахисту Людмила Корнієнко.

За її словами, нараховувати субсидії в області почали від 16 жовтня, а виплачують їх від 8 листопада. На Полтавщині сьогодні 115 тисяч родин отримують житлові субсидії.

Вибір редакції

На початок