Прокуратура на Сумщині розслідує незаконний видобуток глини

Прокуратура на Сумщині розслідує незаконний видобуток глини

Прокуратура на Сумщині розслідує незаконний видобуток глини
Суспільне Суми

Незаконний видобуток глини на околиці Миропілля на Сумщині розслідує окружна прокуратура. Йдеться про можливу розтрату бюджетних грошей. Глину брали для будівельних робіт, які велися на території громади. Розритий піщано-глиняний кар’єр на околиці села помітив місцевий житель.

П’ятиметровий піщано-глиняний кар’єр розташований одразу за Миропіллям. Ці землі - комунальна власність, належать громаді. Хто видобував тут корисні копалини, у сільській раді не знають. Призначення ділянки - сінокоси, а дозволу на розробку чи видобуток корисних копалин сільська рада не давала, розповів секретар Миропільської сільради Микола Кулик.

"За результатами, коли приїжджали екологи, самі побачили, що видобуток був здійснений ще влітку. Ніхто не бачив, це ж не в межах населеного пункту, за межами", - говорить Кулик.

Люди, які живуть на околиці села, поряд із кар’єром, кажуть, що худобу там зроду не випасали, траву не косили.

А як звідти вивозили глину автівками – бачили. Працювали кілька днів ще влітку, розповів місцевий мешканець, який не назвався.

Читайте також: На Вінниччині незаконно видобували глину та виготовляли цеглу

Про те, що незаконно риють кар’єр на околиці села, до екоінспекції повідомив місцевий житель. П’ять днів тому інспектори виїхали на місце та провели перевірку.

"Ми з колегою виїхали на місце, провели обмір даної площі, об’єму і склали відповідний акт про незаконне видобування на землях сільськогосподарського призначення, а саме пасовища, корисних копалин місцевого значення. Площа земельної ділянки склала приблизно 400 квадратів і глибина 4,7 м кар’єру самого. Такі були заміри проведені", - розповів державний інспектор з охорони навколишнього природного середовище Володимир Фрік.

Прокуратура на Сумщині розслідує незаконний видобуток глини

У прокуратурі про незаконний видобуток глини дізналися у травні 2021 року під час розслідування іншої справи, яку ведуть з 2020 року, розповів заступник керівника окружної прокуратури Володимир Кригін. Йдеться про можливу розтрату бюджетних грошей під час будівельних робіт.

"Матеріали видобуваються незаконно підрядною організацією. Зокрема слідчим був задокументований факт незаконного видобування корисних копалин на території Миропільської громади. Дані матеріали були вилучені, на них накладений арешт, в подальшому проведено експертне дослідження, яке підтвердило, що вилучений матеріал є глиною, тобто корисними копалинами державного значення", - розповів Кригін.

За його словами, заарештовані два самоскиди, встановлено осіб і тих, хто безпосередньо видобував глину, і тих, хто давадав дозвіл на ці роботи.

"Але загальна картина буде відома після проведення усіх необхідних слідчих дій та експертних досліджень", - додав він.

Наразі держекоінспекція підраховує ймовірні збитки від видобутку глини на території Миропільської громади, результати цієї експертизи мають долучити до кримінального провадження, - сказав Кригін.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок