Позичив тисячу доларів 17-річному партнеру. Помер співзасновник мережі фастфудів Subway

Позичив тисячу доларів 17-річному партнеру. Помер співзасновник мережі фастфудів Subway

Позичив тисячу доларів 17-річному партнеру. Помер співзасновник мережі фастфудів Subway
CV PROD / Bestimage / Legion Media

У США у віці 90 років помер один із засновників ресторанної мережі Subway, мільярдер та філантроп Пітер Бак.

Про це повідомляється на Twitter-сторінці компанії.

"Наш співзасновник доктор Пітер Бак помер. Йому було 90 років. Добросердечний фізик і філантроп, він залишив по собі дух завзятої праці та самовідданості майже в 40 000 закладів», — йдеться у заяві компанії.

За даними Forbes, бізнесмен помер 18 листопада. Причини його смерті не вказують..

Як виникла мережа

У 1965 році Пітер Бак, який на той час працював фізиком-ядерником, допоміг відкрити перший у США ресторан Subway, позичивши тисячу доларів синові свого друга — 17-річному співзасновнику мережі Фреду Де Люку. Останній тоді закінчив школу, а кошти від діяльності ресторану йому були потрібні для оплати навчання у коледжі. Спочатку мережу назвали Pete's Super Submarines на честь Пітера Бака, а у 1968 році її перейменували на Subway. З 1974 засновники мережі перейшли до укладання договорів франчайзингу, після чого заклади почали відкриватися по всій країні.

Зараз ресторанна мережа налічує близько 40 тисяч точок по всьому світу. Як зазначає Forbes, Subway переважає McDonald's за кількістю закладів, але поступається за доходами: у 2020 році вони склали 689,1 мільйона доларів Subway проти 19 мільярдів доларів у McDonald's. У вересні 2015 року у віці 67 років помер Де Люк. На посаді президента компанії його змінила рідна сестра Сюзанна Грек.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок