Щепилася проти COVID-19 бувши при надії. Галина Матковська. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Щепилася проти COVID-19 бувши при надії. Галина Матковська. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Щепилася проти COVID-19 бувши при надії. Галина Матковська. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
. Суспільне, скріншот

Українка Галина Матковська вакцинувалася проти COVID-19 бувши вагітною і вирішила поділитися своїм досвідом у блозі.

Першу дозу вакцини Галина отримала, коли ще не здогадувалася, що вагітна, а друге щеплення вже робила у другому триместрі. Каже, що чоловік повністю підтримав її рішення вакцинуватися.

"Ми шукали інформацію британської служби охорони здоров’я, американського центру протидії захворювань, взагалі шукали, яка є статистика про вакцинацію вагітних у світі. На той момент у США вже були сотні тисяч вакцинованих вагітних жінок, вже були ті, у кого народилися діти. Це додавало впевненості, що таки варто зробити", — розповідає Галина Матковська.

Коли в Україні почалася нова хвиля епідемії, Галина вирішила ділитися власним досвідом у блозі, аби допомогти іншим жінкам.

"З часом ситуація лише погіршилась: ми бачимо страшну статистику про те, що помирають інфіковані вагітні з дітьми або що лише дитину вдається врятувати, а жінка помирає. І це все виглядало супер страшно. Так само з’явилася світова статистика, ну, бо хвиля не тільки ж в нас поновилася. Кожна п’ята людина в реанімації з ускладненнями — це вагітна. Я зрозуміла, що варто надати більше розголосу своїй історії. І тут мені прилетіло, звісно. Мовляв, ось дурне, побачиш, хто в тебе народиться, давайте стежити за нею, хто в неї народиться", — каже жінка.

Зараз Галина скаржиться на брак інформації про вакцинованих вагітних в Україні: "Мені хочеться сказати всім вагітним жінкам, що я чудово розумію ваші страхи, переживання. Мені не хочеться створювати враження супер впевненої у собі вагітної. Я так само стикалася з усіма цими страхами і розумію, що коли з'являється нове життя, за яке ти відповідаєш, ти все піддаєш сумніву — це абсолютно окей. Але проблема в тому, що ми живемо у новій реальності, в якій існує загроза, що може вбити і нас, і дитину, яку ми хочемо привести у цей світ. Наша відповідальність як майбутніх батьків — захистити свою дитину".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок