Обвинувачення інженеру технагляду за реставрацією будинку Русова в Одесі направили до суду

Обвинувачення інженеру технагляду за реставрацією будинку Русова в Одесі направили до суду

Обвинувачення інженеру технагляду за реставрацією будинку Русова в Одесі направили до суду
undefined

Інженера технічного нагляду за реставрацією будинку Русова на вулиці Садова, 21 звинувачують у підробленні офіційних документів та пособництві в привласненні майна за попередньою змовою. Обвинувальний акт скерували до суду. Про це повідомили в персслужбі Національної поліції в Одеській області.

За даними поліції, в результаті дій чоловіка територіальній громаді Одеси було завдано майже 5 мільйонів гривень збитків.

Як повідомили в пресслужбі, доведено, що Олена Сердюк – очільниця підприємства, яке в 2018 році перемогло у відкритих торгах та займалося реставрацією будинку Русова, впродовж кількох місяців вносила в документи про виконання робіт неправдиві відомості. Інженер технічного нагляду, за інформацією правоохоронців, знав про фактичний обсяг робіт і завіряв сфальсифіковані документи.

За результатами досудового розслідування Сердюк підозрюють за ч. 1 ст. 366 Підроблення офіційних документів та ч. 5 ст. 191Привласнення чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем Кримінального кодексу України. Чоловіку інкримінують ч. 1 ст. 366Підроблення офіційних документів,ч. 5 ст. 27Співучасництво та ч. 4 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем того ж кодексу.

Обвинувальний акт стосовно керівниці фірми-підрядника скерували до суду в липні. Матеріали справи щодо її ймовірного пособника направили до суду нещодавно. Якщо його провину доведуть, чоловікові загрожує до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, – зазначив начальник відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Слідчого управління ГУНП в Одеській області Олександр Федорчук.

Суспільне готове надати право всім учасникам події висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Що відомо

  • Будинок Русова звели в 1900 році за проєктом архітектора Леоніда Чернігова, фасад оформив художник архітектури Валеріан Шмідт. Вона має статус пам'ятки історії та архітектури регіонального значення. Непридатним до використання його визнали у 2002 році. Два рази там була пожежа: у 2009 та 2016 роках.
  • 27 грудня 2019 року Будинок Русова відкрили після реставрації. Загалом роботи тривали 1,5 роки, їхня вартість склала 149 мільйонів гривень.
  • Того ж року правоохоронці відкрили кримінальну справо щодо розтрат бюджетних коштів у розмірі майже 5 мільйонів компанією-підрядником. Директорку компанії Олену Сердюк спочатку відправили до СІЗО, а потім завдяки заставі – під домашній арешт. Згодом Одеський апеляційний суд відмовився повторно брати під варту Олену Сердюк, яку підозрюють у розтраті бюджетних коштів та зловживанні службовим становищем під час реставрації будинку Русова.
  • У лютому 2021 року директорку підрядної компанії, що виконувала ремонтно-реставраційні роботи у приміщеннях будинку Русова в Одесі, взяли під варту з правом внесення застави.
  • У квітні 2021 року обвалилася одна зі скульптур янголів на фасаді відреставрованого будинку Русова. Фігура втратила частину голови, а замість каркаса всередині виявилася пластикова пляшка.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок