Окружний адміністративний суд Києва відмовив колишньому начальнику управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергію Горбатюку у поновленні на посаді в Офісі генпрокурора.
Водночас Горбатюк наголосив, що рішення про його звільнення було незаконним.
"Звільнений у зв'язку з посиланням на статтю 51 закону про прокуратуру. Пишеться "звільнити Горбатюка у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією, скороченням в штаті". Тут немає жодного словами про те, що він відмовився від атестації, не пройшов, тощо. А фактично ліквідації, реорганізації чи скорочення не було. Змінили тільки назву з Генеральної прокуратури на Офіс генерального прокурора", — розповів у коментарі Суспільному Горбатюк.
Окрім того, за його словами, у законі вказано три підстави для можливого звільнення — ліквідація, реорганізація та скорочення. Однак тодішній генеральний прокурор Руслан Рябошапка не уточнив, з якої саме підстави звільнено Горбатюка, що "вже є безумовною підставою, щоб визнати наказ незаконним і відновити".
Він також відзначив, що не був зобов'язаний проходити переатестацію, оскільки мав статус слідчого, а не прокурора.
"Законодавець визначив, що прокурори мають пройти атестацію, а слідчі, якщо хочуть, то пройдуть. Тобто мене, або будь-якого іншого слідчого чи керівника досудового розслідування мали звільняти лише тоді, якби я погодився атестацію і не пройшов. І то, тоді коли вже почав би діяти офіс, в якому не було слідчих", — пояснив він.
Горбатюк зазначив, що також на момент звільнення мав статус "викривача корупції", оскільки неодноразово повідомляв про порушення закону, зокрема і своїм начальником — генпрокурором Рябошапкою. Однак, тоді відповіді на свої рапорти ексначальник управління спецрозслідувань не отримав і був звільнений 23 жовтня 2019 року.
Він має намір подати апеляцію на вердикт ОАСК.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!