ОАСК відмовився поновити Офісі генпрокурора ексначальника управління спецрозлідувань Горбатюка

ОАСК відмовився поновити Офісі генпрокурора ексначальника управління спецрозлідувань Горбатюка

ОАСК відмовився поновити Офісі генпрокурора ексначальника управління спецрозлідувань Горбатюка

Окружний адміністративний суд Києва відмовив колишньому начальнику управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергію Горбатюку у поновленні на посаді в Офісі генпрокурора.

Водночас Горбатюк наголосив, що рішення про його звільнення було незаконним.

"Звільнений у зв'язку з посиланням на статтю 51 закону про прокуратуру. Пишеться "звільнити Горбатюка у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією, скороченням в штаті". Тут немає жодного словами про те, що він відмовився від атестації, не пройшов, тощо. А фактично ліквідації, реорганізації чи скорочення не було. Змінили тільки назву з Генеральної прокуратури на Офіс генерального прокурора", — розповів у коментарі Суспільному Горбатюк.

Окрім того, за його словами, у законі вказано три підстави для можливого звільнення — ліквідація, реорганізація та скорочення. Однак тодішній генеральний прокурор Руслан Рябошапка не уточнив, з якої саме підстави звільнено Горбатюка, що "вже є безумовною підставою, щоб визнати наказ незаконним і відновити".

Він також відзначив, що не був зобов'язаний проходити переатестацію, оскільки мав статус слідчого, а не прокурора.

"Законодавець визначив, що прокурори мають пройти атестацію, а слідчі, якщо хочуть, то пройдуть. Тобто мене, або будь-якого іншого слідчого чи керівника досудового розслідування мали звільняти лише тоді, якби я погодився атестацію і не пройшов. І то, тоді коли вже почав би діяти офіс, в якому не було слідчих", — пояснив він.

Горбатюк зазначив, що також на момент звільнення мав статус "викривача корупції", оскільки неодноразово повідомляв про порушення закону, зокрема і своїм начальником — генпрокурором Рябошапкою. Однак, тоді відповіді на свої рапорти ексначальник управління спецрозслідувань не отримав і був звільнений 23 жовтня 2019 року.

Він має намір подати апеляцію на вердикт ОАСК.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок