На межі зникнення в Україні й світі: на Дніпропетровщині виявили рідкісного луня степового

На межі зникнення в Україні й світі: на Дніпропетровщині виявили рідкісного луня степового

Ексклюзивно
На межі зникнення в Україні й світі: на Дніпропетровщині виявили рідкісного луня степового
Фото: Олександр Настаченко

Орнітологи Дніпропетровщини виявили на території області рідкісного птаха - луня степового. Цей вид знаходиться на межі знищення не лише в Україні, а й у світі . Про це в ефірі Українського радіо Дніпра повідомив орнітолог Михайло Листопадський.

За словами Михайла Листопадського, самця луня степового вдалося виявити під час орнітологічної експедиції до Новопавлівської сільської територіальної громади.

“Орнітологи приїхали до громади, щоб побачити чорних лелек, які під час міграції оселилися на території громади. Але крім цього рідкісного виду птахів, ми побачили луня степового. Я вважаю це безпрецедентною подією. Взагалі під час експедиції ми побачили на території громади 27 видів птахів”, - розповів Михайло Листопадський.

Як розповів орнітолог, навесні наступного року планується ще одна експедиція для ретельного вивчення території, щоб створити на території Новопавлівської сільської територіальної громади ландшафтний заказник.

“Ми зацікавлені і у птахах, і у рослинах, і у формах ландшафту, що збереглися там. Не розорені балки, простори ковилу, які зараз не побачиш у нас, хоча ми і живемо у степовій зоні, тому це місце ідеальне для створення ландшафтного заказника”, - зазначив Михайло Листопадський.

За словами голови Новопавлівської сільської територіальної громади Миколи Гаврилова, ландшафтний заказник буде розміщуватися біля села Новопавлівка у заплавних луках. Їхня площа становить близько 70 га.

“Власник цієї землі - Новопавлівська територіальна громада. На сесії ми закріпили за цією територією можливість створення ландшафтного заказника. Зараз земля в оренді і людина, яка орендує її, не проти того, щоб там був заказник. Були непорозуміння з мисливцями, але після того, як я їм показав різноманіття птахів, вони пообіцяли там не полювати”, - розповів голова Новопавлівської тергромади.

За словами голови Миколи Гаврилова, наразі немає жодних перешкод, щоб створити на території громади ландшафтний заказник.

Що відомо

- Лунь степовий - хижий птах родини Яструбові, занесений до Червоної книги України.

- В Україні ще у середині ХХ ст. був досить звичайним видом майже усієї степової смуги, але потім зник з гніздування на усій території, і в останні роки випадків гніздування також не спостерігали.

Читайте також

- «Це можна вважати дивом». На Дніпропетровщині з'явилися рідкісні чорні лелеки

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок