У Раді блокували президію через "законопроєкт про столицю"

У Раді блокували президію через "законопроєкт про столицю"

У Раді блокували президію через "законопроєкт про столицю"
Телканал Рада

Опозиція заблокувала президію Верховної ради під час розгляду законопроєкту 4298, який вносить зміни до закону "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів щодо реформування територіальної організації виконавчої влади та на якому базується так званий "закон про столицю".

Подія сталася під час засідання 18 листопада.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Роксолана Бичай, причиною для блокування став розгляд документу за спецпроцедурою, що дозволяє ухвалити його у скорочені терміни.

Зокрема, депутати обурились через те, що їм вчасно не надали порівняльні таблички щодо проєкту закону. Через це вони заявили, що не хочуть аби зараз голосували за спрощеною процедурою.

У зв’язку із блокуванням голова Верховної ради Руслан Стефанчук оголосив 15-хвилинну перерву та запросив до себе керівників фракцій.

Після перерви Стефанчук повідомив, що фракції дійшли згоди щодо розгляду законопроєкту.

"Зараз ми поки тимчасово відкладаємо розгляд питань, пов’язаних зі спецпроцедурою. Натомість всі фракції і групи сьогодні за пів години подадуть кількість поправок, які вони будуть ставити по цих двох законопроєктах, щоб ми зняли питання спаму", – заявив він.

Після цього спікер оголосив, що Рада переходить до розгляду інших питань.

Що відомо

  • Законопроєкт "Про місто Київ – столицю України", також відомий як "закон про столицю", розділяє повноваження мера Києва і голови Київської міської держадміністрації.
  • Документ ухвалили у першому читанні ще у 2019 році. Ініціаторами документу стали нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко та інші депутати фракції від одномандатних округів Києва. З-поміж іншого, проєкт закону передбачає нову процедуру призначення голови КМДА.
  • Восени 2021 Рада повернулася до цього документу, а профільний комітет рекомендував ухвалити його в другому читанні. При цьому міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що перед прийняттям закону слід отримати експертну оцінку від Венеційської комісії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок