Лучанин засіяв чорнобривцями тисячу кілометрів узбіч волинських доріг

Лучанин засіяв чорнобривцями тисячу кілометрів узбіч волинських доріг

Лучанин засіяв чорнобривцями тисячу кілометрів узбіч волинських доріг
Суспільне Волинь

Лучанин Василь Рижук засіяв квітами тисячу кілометрів узбіч автомобільних доріг Волині. Вже 25 років чоловік займається квітникарством, — розповів Суспільному заслужений діяч мистецтв, автор проєкту "Квітучий прапор України" Василь Рижук.

Нині, у листопаді, Василь Рижук збирає насіння чорнобривців і зрізає сухі рослини.

Зі слів квітникаря, щороку збирає 12-15 мішків насіння чорнобривців. Їх цілком вистачає для наступного сезону і для того, аби роздавати усім охочим.

Лучанин Василь Рижук збирає насіння чорнобривців
Суспільне Волинь

Квітникар каже: соняшники цвітуть і досі. "Мої квіти, які висаджую – соняшники та чорнобривці борються зі злісними бур’янами, такими як борщівник і амброзія", – розповів Василь Рижук.

Василь Рижук із соняшниками
Суспільне Волинь

"Засіяна квітами дорога Луцьк-Львів. Також квіти висаджені в сторону Маневич та по вулиці Ківерцівській. Квітами прикрашені автобусні зупинки", – розповів лучанин.

Василь Рижук розповідає: сам готує ґрунт для посіву, сам поливає, прополює, доглядає і збирає насіння. Садити квіти на узбіччі складніше, ніж на городі. Земля тут кам’яниста, заросла бур’янами та кущами, у ґрунті – втрамбований камінь.

Василь Рижук зрізає посохлі квіти
Суспільне Волинь

Як розповів Василь Рижук, цього року з допомогою чорнобривців і соняшників він створив тризуб, який видно з висоти пташиного польоту.

"Поблизу Луцька трикутні клумби зроблені у вигляді української вишиванки. Якщо зверху дивитися, то ця автомобільна розв’язка нагадує тризуб", – розповів квітникар.

Що відомо

  • Вздовж дороги Луцьк-Жидичин волиняни висадили 5 тисяч кущів чорнобривців та прикрасили автобусну зупинку у селі Липляни квітучою картою. Посадку квітів ініціював волинянин Василь Рижук.
  • Отрутохімікати знищили саджанці чорнобривців біля понад 12 зупинок громадського транспорту у селах Сирники і Княгининок, що біля Луцька. Знищені чорнобривці – частина проєкту "Квітучий прапор України".
На початок