Азаров і Ставицький більше не під санкціями. ЄС прийняв рішення щодо оточення Януковича

Азаров і Ставицький більше не під санкціями. ЄС прийняв рішення щодо оточення Януковича

Азаров і Ставицький більше не під санкціями. ЄС прийняв рішення щодо оточення Януковича

6 березня набуло чинності рішення Ради Євросоюзу щодо подовження обмежувальних заходів, запроваджених у 2014 році проти колишніх українських урядовців часів Януковича, які передбачали замороження їхніх активів і заборону на в’їзд у країни ЄС.

Інформацію про це оприлюднено в Офіційному журналі Євросоюзу.

"На підставі розгляду Рішення 2014/119/CFSP застосування обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, суб'єктів та органів, продовжити до 6 березня 2021 р. Позиції щодо двох осіб виключити", - йдеться у тексті рішення.

Згідно з ним, санкції продовжено на рік проти десяти колишніх високопосадовців: президента-втікача Віктора Януковича, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, міністра освіти Дмитра Табачника, міністра доходів і зборів Олександра Клименка, першого віцепрем'єра Сергія Арбузова, генпрокурора Віктора Пшонки, заступника глави МВС Віктора Ратушняка, сина президента Олександра Януковича та сина генпрокурора Артема Пшонки, бізнесмена Сергія Курченка,

Водночас список підсанкційних осіб зменшився на два пункти. ЄС не став продовжувати обмеження проти прем'єра Миколи Азарова та міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Санкції ЄС були запроваджені проти Віктора Януковича та його оточення 2014 році за неналежне використання державних фондів України та службові зловживання, що призвели до втрати бюджетних фондів України, і відтоді неодноразово подовжувались.

Що відомо:

  • Європейський суд задовольнив апеляцію колишнього прем’єра Миколи Азарова проти Ради Євросоюзу та зняв з нього санкції.
  • Раніше Рада ЄС виключила із санкційного списку ексглаву адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва, ексміністерку юстиції Олени Лукаш, нардепів Сергія Клюєва та Юрія Іванющенка та молодшого сина Януковича (через його смерть).
  • Політична консультантка Ірина Сєрова в ефірі Українського радіо висловила думку про те, що Євросоюз продовжить знімати санкції з колишніх чиновників часів Януковича.
На початок