У Сумах учні 1-4 класів повернулись до очного навчання в школах

У Сумах учні 1-4 класів повернулись до очного навчання в школах

Доповнено
У Сумах учні 1-4 класів повернулись до очного навчання в школах
Суспільне Суми

Більше ніж 12,5 тисяч учнів молодших класів Сумської громади 17 листопада повернулися до шкіл після двотижневого навчання вдома. Старшокласники поки залишаються на дистанційному навчанні.

Після тижня канікул та двох тижнів дистанційного навчання повернулися за парти й школярі школи №23.

“Дуже рада, дуже рада, що йдуть до школи. Я — бабуся і дитина дуже рада, хоче в школу. Скучила за вчителькою за дітьми. Найкраще в школі. Діти вони там вчителя бачать, спілкуються. Ну а що онлайн?”, — говорить бабуся Тетяна Іванчук.

школи

“Маленькі дітки обов’язково повинні навчатися в школі, тому що дистанційні засоби освіти, якими б не були сучасними, на жаль, не можуть повною мірою забезпечити того рівня освіти, який потрібен саме таким малятам. Дружина, у нас менша дитинка є, і вона залишалася вдома за другою, меншою, дитинкою, але коли обоє дітей залишаються вдома, і трирічне і семирічне, про яке онлайн навчання може йти мова”, — каже тато учениці Валентин Гриб.

“Лише в школі, тому що дома я не дам тієї освіти”, — сказала мама учениці Юлія Лазоренко.

У цій школі 17 листопада за парти сіли 889 учнів.

“У школі — багато друзів, можна гратися з ними, а вдома мені не подобається. Можна гратися, займатися, я сумувала за вчителем”, — говорить учениця Злата Ніколаєнко.

“У школі, тому що там є урок фізкультури. Чим будеш займатися у школі? – Не знаю. Мама мені не казала”, — каже учениця Анна Гриб.

“Вчитися, гуляти на перерві”, — розповіла, чим займатиметься в школі учениця Софія Лазоренко.

школи

Після прощання з батьками вчителі у першому класі відбулася традиційна ранкова зустріч.

“Ми всі один до одного любимо брати за ручки, вони могли торкатися до мене, я — до них. Спілкування наживо — набагато краще. Я могла більше пояснити, могла більше показати в зошиті. За допомогою батьків і з моєю допомогою ми все надолужимо, що, можливо, якось пропустили”, — зазначила вчителька молодших класів Лариса Плакс.

Аби забезпечити заклад антисептиками та деззасобами, щомісяця витрачають близько 3,5 тисяч гривень. За словами директорки школи Наталії Педяш, антисептики у коридорах додають щодня.

“Наш заклад має 10,5 тисяч квадратних метрів. Ми працюємо в дві зміни, тому кожного дня проводять обробку. 1789 учнів плюс 128 працівників. Особливу увагу приділяли миттю і санітарній обробці певних приміщень, за час дистанційного навчання була можливість провести генеральне прибирання приміщень”, — говорить вона.

За словами директорки школи, на сьогодні хворих на коронавірус серед вчителів та учнів не мають, а контроль планують проводити щоденно.

Що відомо

  • З 23 жовтня Сумська область перейшла до "червоної" карантинної зони.
  • У Сумській громаді школярі всіх класів навчалися дистанційно з 1 листопада. Станом на 17 листопада дистанційне навчання продовжується для учнів 5-11 класів.
  • Учні початкової школи в Тростянецькій і Роменській громадах 8 листопада закінчили дистанційне навчання і пішли до навчальних закладів.
  • У Шостці 15 листопада батьки школярів протестували проти дистанційного навчання. Вони прийшли під стіни міської ради з вимогою відновити заняття у школі.
На початок