Через масове безробіття дорослого населення переважна кількість представників ромської меншини проживає за межею бідності. Крім того, в Україні розповсюджена проблема антиромської риторики, зокрема серед представників органів місцевого самоврядування.
Про це сказала Уповноважена з прав людини Людмила Денісова під час проведення круглого столу "Актуальні питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство".
Ромам відмовляють у працевлаштуванні через національну приналежність. Крім того, їх права в отриманні медичних послуг, соціальної допомоги обмежують, повідомила Денісова.
Щодо освіти й ромської нацменшини існує мовний бар’єр – діти ромів, вступаючи до школи, часто не знають навіть української абетки, що призводить до відставання таких дітей у навчанні.
Денісова пригадала, що міський голова Рівного Олександр Третяк запропонував протягом кількох годин "запакувати ромів в автобус і відвезти їх на Закарпаття", а мер Дрогобича Тарас Кучма на одній з оперативних нарад поінформував, що "центральна частина Дрогобича "окупована циганами та безпритульними".
"Основними викликами для України залишається відсутність ефективної адміністративної та кримінальної відповідальності за дискримінацію", – зауважила омбудсмен, підкреслюючи, що наразі у парламенті перебувають на розгляді два законопроєкти, якими передбачено врегулювання цих прогалин у законодавстві.
Вона також повідомила, що має намір запровадити у Офісі омбудсмана посаду представника з питань національних меншин.
Читайте також: "Ми втратили рік", – президент Правозахисного ромського центру про ухвалення Ромської стратегії
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!