"Госпіталізацій менше, реанімація повна", — директор інфекційної лікарні у Харкові

"Госпіталізацій менше, реанімація повна", — директор інфекційної лікарні у Харкові

"Госпіталізацій менше, реанімація повна", — директор інфекційної лікарні у Харкові
Суспільне Харків

У Харківській обласній інфекційній лікарні на ранок 11 листопада є 35 вільних місць. З початку тижня кількість госпіталізацій знизилася на 10%. Відділення інтенсивної терапії завантажено повністю, а нову реанімацію ще не відкрили.

Про це 11 листопада розказав директор лікарні Павло Нартов.

"На ранок у нас 295 хворих, розрахована лікарня на 330 хворих. Є вільні кисневі місця. З початку тижня кількість госпіталізацій знизилася на 10%. Реанімація заповнена на 100%, тяжких хворих більше, ніж було раніше. Вони госпіталізуються не у перші п'ять днів хвороби, коли найбільш ефективна противірусна терапія, найчастіше — після 10 доби, двох тижнів. Бувають питання про амбулаторне лікування цих хворих", — розповів Нартов.

Читайте также: Місця у реанімаціях COVID-лікарень Харківщини на 80% зайняті

"В реанімації вакцинованих немає. Середній вік пацієнтів з тяжки перебігом — 60+. Необхідно вакцинуватися та носити маски усім, до нас госпіталізуються та помирають і молоді люди, було кілька смертей пацієнтів віком до 30 років. Причина — пізня госпіталізація, люди не розуміли, що відбувається з їх станом, вони не були вакциновані", — каже директор інфекційної лікарні.

У медзакладі працюють 16 бригад.

"Є певний дефіцит кадрів, відбувається ротація. Наш заклад на 100% забезпечений лікувальними засобами — антикоагулянти, антибіотики. Хочу зазначити, що через те, що хворі госпіталізуються вже у тяжкому стані, їм потрібні препарати резервні, вони коштовні, може бути таке, що запасу у нас не вистачить", — каже Павло Нартов.

Читайте также: У Харківському центрі зайнятості почали щепити від COVID-19

"Кисню витрачається понад 10 тонн на добу. Раніше ми за рік того не витрачали, а зараз за день втрачаємо. Проблем багато", — говорить Нартов.

Реанімацію, яку у лікарні будують протягом 10 місяців, можуть відкрити до кінця листопада, каже Нартов. Кисень до нового відділення ще не провели.

"Були проблеми з підключенням електромережі, зараз їх вирішили. Думаю, до кінця місяця усі проблеми вирішимо, та, можливо, будемо запускати її в роботу", — сказав Павло Нартов.

Читайте також

"Ми розуміємо ризики": чому не відкривають нову реанімацію інфекційної лікарні у Харкові

На початок