В Одесі викрили схему підробки COVID-сертифікатів – поліція

В Одесі викрили схему підробки COVID-сертифікатів – поліція

В Одесі викрили схему підробки COVID-сертифікатів – поліція
Фото: Національна поліція

Лікарка та медсестра однієї з одеських поліклінік підробляли COVID-сертифікати та вносили до реєстру інформацію про введення щеплення. Про таке повідомили в пресслужбі Національної поліції в Одеській області.

За даними поліції, жінкам допомагав знайомий, який виконував роль посередника між ними та клієнтами. Він знаходив людей, які не хотіли вакцинуватися, але готові були платити гроші за статус вакцинації.

Дані, за інформацією пресслужби, вносили до електронного реєстру про нібито проведене щеплення від COVID-19. Сертифікат згодом можна було відкрити в застосунку "Дія" або отримати в паперовому вигляді. Це, за даними правоохоронців, коштувало 2 тисячі гривень.

У будинках фігурантів провели обшуки та вилучили мобільні телефони з листуванням із клієнтами, банківські картки, на які надходили кошти, оргтехніку та медичну документацію із записами про вакцинацію, в тому числі фейкові сертифікати.

Підробка сертифікатів кваліфікується за ч. 4 ст. 358Використання завідомо підробленого документа Кримінального кодексу України, яка передбачає накладання штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років. Ті, хто виготовляє фейкові COVID-сертифікати, за іншими частинами цієї ж статті можуть потрапити за ґрати на 3 роки за підробку документів.

Читайте також

  • 850 невакцинованих працівників освіти в Одесі відсторонять від роботи
  • За минулий тиждень в Одесі зробили 50 тисяч щеплень від COVID-19
  • Дітей в Одесі добровільно вакцинуватимуть від COVID-19 в поліклініках

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок