В Ефіопії затримали щонайменше 16 співробітників ООН

В Ефіопії затримали щонайменше 16 співробітників ООН

В Ефіопії затримали щонайменше 16 співробітників ООН
Фото: Facebook

Щонайменше 16 співробітників Організації об'єднаних націй були затримані в столиці Ефіопії Аддіс-Абебі. У країні проходять масові арешти представників тиграїв – етнічної групи, яка є у меншості в Ефіопії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на речника ООН Стефана Дюжарріка.

Представник ООН відмовився відповідати на питання про етнічну приналежність затриманих, сказавши: "Це співробітники Організації об'єднаних націй, вони ефіопи... і ми хотіли б, щоб їх звільнили, незалежно від етнічної приналежності, зазначеної в їхніх посвідченнях".

Зазначається, що затримані ефіопської комісії з прав людини ООН заявили, що отримують багато повідомлень про арешти тиграїв у Аддіс-Абебі, включаючи людей похилого віку та матерів з дітьми.

Ефіопські правоохоронці заперечують, що проводили етнічно мотивовані арешти, заявляючи, що вони спрямовані лише на прихильників бунтівних сил тиграїв, які борються з урядом.

Представник уряду Легессе Тулу заявив Reuters, що інформації про арешти співробітників ООН немає, а затримані у столиці країнами є "ефіопами, які порушують закон".

Раніше ООН вже звинуватила уряд Ефіопії у фактичній блокаді надходження гуманітарної допомоги в регіон Тиграй, де основне населення складають тиграї.

Що відбувається в Ефіопії

2 листопада в Ефіопії було оголошено надзвичайний стан. Це дозволило уряду свавільно заарештовувати без ухвали суду всіх, кого оголосили підозрюваними у співпраці з терористами, пише Reuters. Ідеться про організацію "Народний фронт звільнення Тиграй"Організація виступає за незалежність регіону Тиграй, який заселений переважно представниками національної меншини Ефіопії. З 2020 року у країні триває конфлікт між федеральним урядом та НФЗТ. (НФЗТ), яку влада Ефіопії оголосила терористичною.

Відомо, що Велика Британія вже рекомендувала своїм громадянам залишати Ефіопію, поки доступні комерційні рейси. Сполучені Штати також порадили всім громадянам покинути Ефіопію якомога швидше.

"Наша позиція залишається в тому, що не може бути військового вирішення цього конфлікту, і лише діалог може привести до міцного миру", – каже міністр Великобританії з питань Африки Вікі Форд.

Агенція пише, що Міністерство закордонних справ Замбії у вівторок евакуювало з Ефіопії своїх співробітників.

Колишній президент Нігерії Олусегун Обасанджо перебуває в Ефіопії від імені Африканського союзуАфриканський Союз – — міжурядова організація, що складається з 55 африканських країн. Адміністративний центр організації – місто Аддис-Абеба, столиця Ефіопії. Цілями організації є зміцнення єдності та солідарності африканських держав і народів Африки, захист суверенітету, територіальної цілісності та незалежності держав-членів., щоб спробувати сприяти переговорам між урядом країни та представниками тиграїв.

Представник НФЗТ Гетачю Реда також повідомляв, що в результаті авіаудару урядових сил в місті Чефа-Робіт загинули десятки людей, також були завдані авіаудари по Університету Волло в місті Дессе та по містечку Чіфра в регіоні Афар.

Журналісти Reuters не змогли самостійно підтвердити вищевказану інформацію, оскільки зв'язок із цими регіонами немає. Натомість представники уряду та військових не відповіли на дзвінки з проханням прокоментувати ситуацію.

Що відомо

  • П'ять мільйонів людей в Ефіопії проживають в охоплених бойовими діями регіонах Тиграй, Амхара і Афар – приблизно 400 тисяч осіб вже знаходяться на межі голоду.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок