На Харківщині відсторонили від роботи 105 нещеплених від COVID вчителів

На Харківщині відсторонили від роботи 105 нещеплених від COVID вчителів

Оновлено
На Харківщині відсторонили від роботи 105 нещеплених від COVID вчителів
Суспільне Харків

У перший день нових карантинних правил для держслужбовців на Харківщині від роботи відсторонили 105 вчителів та 32 працівників дитячих садків, які не мають вакцинації від COVID-19.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" 8 листопада розповіла заступниця директора Департаменту науки й освіти Харківської обласної державної адміністрації Ольга Алфьорова.

"У мене є тільки оперативна інформація, це не кінцева статистика, але за моїми даними, те, що надали керівники відділів освіти територіальних громад, у нас 105 співробітників закладів загальної середньої освіти відсторонені на сьогоднішній день і 32 співробітники закладів дошкільної освіти", — сказала Алфьорова.

"Харків надав інформацію, що у них немає відсторонених працівників", — додала вона.

За даними департаменту, 16 освітян відсторонили від роботи на Валківщині. Серед них — вчитель Олександрівської школи. Документ за підписом директорки закладу та педагога, який з ним не погоджується, 8 листопада з'явився у соцмережах.

"Наказую відсторонити Олександра Краснова, вчителя фізики даного закладу, з 8 листопада 2021 року на час відсутності щеплення від СOVID-19, без збереження заробітної плати", — сказано у документі.

Справжність документа Суспільному підтвердила директорка Олександрівської школи Валентина Костильова. За її словами, у школі 26 працівників, 15 з 16 учителів вакциновані.

"Сторож і вчитель фізики не мають щеплення. Щеплення мають не всі. Але хто перехворів на COVID, вони надали довідку від сімейного лікаря. І це дає відтермінування щеплення на певний час", — сказала Костильова.

Директорка зазначила, що вчителя попереджали про необхідність вакцинації.

"Олександра Юрійовича було письмово повідомлено про те, що до 5 листопада йому необхідно надати документ, який або підтверджує щеплення, або є протипоказання, або є тест, що він не хворий, який діє 72 години. Ніяких документів він не надав. Сказав: "Я вам не зобов'язаний", — розповіла директорка школи.

"Він не звільнений, він відсторонений, робоче місце зберігається, але до моменту подачі документів", — додала Костильова.

Читайте також: Коли розпочнуть відстороняти невакцинованих освітян і посадовців. У Кабміні визначили дату

У коментарі Суспільному відсторонений вчитель Олександр Краснов сказав, що перехворів у 2020 році, у серпні 2021 мав антитіла, тому щепитися не планував.

"Зробив повторно тест 1.11.21. Якщо впаде кількість антитіл, піду зроблю. Я не антивакцинатор. Я за щеплення, але тільки добровільно та свідомо… Я є керівником профспілки школи! І зараз не розумію, як директор без узгодження районного комітету та їх рекомендацій відсторонює. Це відбувається всупереч з трудовим договором", — прокоментував вчитель.

У закладі навчається 61 дитина. Відстороненому вчителю шукатимуть заміну, сказала керівниця школи.

На 8 листопада в області 615 шкіл працюють очно, 69 — дистанційно, повідомив Суспільному речник ХОДА Сергій Кіш. У двох школах очно навчаються 1-4 класи, дистанційно — 5-11 класи. Ще в одному навчальному закладі продовжуються канікули.

У Харкові роботу відновили всі 187 шкіл, повідомила директорка міського Департаменту освіти Ольга Деменко.

Що відомо

На початок