Лікарі черкаської лікарні просять збільшити заробітну плату

Лікарі черкаської лікарні просять збільшити заробітну плату

Лікарі черкаської лікарні просять збільшити заробітну плату

Збільшити заробітну плату медичним працівникам відповідно до Закону "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" просять медпрацівники Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Як розповів лікар-хірург Ігор Гайда, з квітня цього року співробітникам мали щомісяця платити 27 тисяч гривень. Проте, додає він, колективним договором планують передбачити мінімальну зарплату, а збільшувати її за рахунок премій.

Ігор Гайда працює лікарем-хірургом у Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги. Розповідає, щомісяця отримує шість тисяч гривень заробітної плати. Цих грошей, аби забезпечити себе та родину, бракує. Тому, каже лікар, змушений, як і колеги, підпрацьовувати. Він говорить: "Є навіть такі лікарі, які працюють таксистами. Лікарі з вищою освітою! Сьогодні він рятує життя, а завтра може завести вас з дому на роботу. Заробітна плата – це гарантія того, що в нас буде медицина. Медицина без лікарів і медичних кадрів - неможлива".

Лікар-хірург Ігор ГайдаЛікар

Лікар-хірург Ігор Гайда

Відповідно до медичної реформи та Закону України про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення заробітну плату лікарям з 1 квітня мали підвищити до 27 тисяч гривень щомісяця, говорить Ігор Гайда. Проте, додає лікар, колективним договором, який нині обговорюють у закладі, хочуть передбачити мінімальну заробітну плату. "Нам пропонують мінімальну зарплату із можливістю отримання премії до 250-ти відсотків від мінімальної зарплати", - каже Ігор Гайда, лікар-хірург.

Аби розібратися в цьому питанні, 74 медпрацівники лікарні звернулися до адвоката. Надія Івашкова пояснює, що зміни до закону про збільшення зарплати медпрацівникам ухвалили, але гроші до держбюджету не заклали. Вона говорить: "Як у нас буває, на жаль, дуже часто, коли приймаються закони, а потім не закладаються гроші у бюджет. Наша Верховна Рада та Кабінет Міністрів намагалися фактично відстрочити настанням цієї медичної реформи, і законом "Про бюджет на 2020 рік" передбачено, що ця норма тимчасово не діє у 2020 році".

Лікарі Третьої міської

Лікарі Третьої міської

Як розповів керівник Третьої міської лікарні Олександр Федорук, збільшити заробітну плату медпрацівникам цього року можна буде лише за рахунок виплати премій. "Якщо попередня угода обмежувала рівень нашої премії до 50-ти відсотків, то зараз ми заклали сюди пункт, що рівень премії не обмежується. Жодним чином цей наказ не стосується нашої тарифної сітки. Наша тарифна сітка як була так і є - її основа бюджет на 2020-й рік" – Олександр Федорук, директор Третьої міської лікарні.

Адвокатка Надія Івашкова говорить, що звертатиметься із запитом до Кабінету Міністрів України.

Авторка Тетяна Рева

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди