Держдеп США запропонував 10 мільйонів доларів за інформацію про хакерів DarkSide

Держдеп США запропонував 10 мільйонів доларів за інформацію про хакерів DarkSide

Держдеп США запропонував 10 мільйонів доларів за інформацію про хакерів DarkSide
unsplash.com

Державний департамент США запропонував 10 мільйонів доларів за інформацію про лідерів хакерського угрупування DarkSide або їхнє місцеперебування.

"Пропонуючи цю винагороду, Сполучені Штати демонструють свою відданість захисту жертв програм-вимагачів у всьому світі від експлуатації кіберзлочинців", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, додатково також пропонується нагорода у 5 мільйонів доларів за інформацію, яка може призвести до арешту та/або засудження в будь-якій країні будь-якої особи, яка причетна до інциденту зі шкідливим програмним забезпеченням групи.

DarkSide причетна до кібератаки на Colonial Pipelines — однієї з найбільших компаній США, що займаються транспортуванням нафтопереробної продукції, яка забезпечує 45% потреби у дизелі, бензині та реактивному паливі у 18 штатах.

Через кібератаку 7 травня частина систем компанії була виведена з мережі, а робота трубопроводів призупинилася. Пізніше стало відомо, що компанія заплатила хакерам за викрадені дані.

Що відомо

  • Хакер вкрав близько 600 мільйонів доларів в криптовалюті з платформи Poly Network. У компанії вже назвали це найбільшою крадіжкою в історії індустрії.
  • 8 травня одна з найбільших компаній США Colonial Pipeline, яка займається транспортуванням нафтопереробної продукції, заявила, що стала жертвою кібератаки. У результаті компанія була змушена призупинити роботу бензинового трубопроводу та вивести деякі системи з мережі. У зв'язку з цим американська влада оголосила надзвичайний стан.
  • За даними ЗМІ, хакерську атаку на Colonial Pipeline здійснило кіберугруповання DarkSide, яке пов’язують з Росією.
  • 10 травня у ФБР заявили, що за атакою на найбільшу трубопровідну компанію в США Colonial Pipeline стоїть злочинне угруповання DarkSide, яке, ймовірно, базується в Східній Європі або в Росії.
  • Один із найбільших нафтопроводів США Colonial Pipeline, заплатив кіберугруповуванню DarkSide викуп у майже п'ять мільйонів доларів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок