Президент Росії Володимир Путін та президент Білорусі Олександр Лукашенко підписали інтеграційний декрет Союзної держави.
Про це повідомили у пресслужбі Лукашенка.
Документ затверджує 28 союзних програм, які лідери двох країн схвалили у вересні, а також основні напрямки реалізації положень договору про створення Союзної держави на 2021-2023 роки.
Також президенти хвалили концепцію міграційної політики та затвердили військову доктрину. За нею, дві держави, зокрема, планують посилювати регіональне угруповання військ.
Програма Союзної держави передбачає інтеграцію валютних систем, спільні принципи стягування непрямих податків, єдині підходи щодо пенсійної тематики та питань соціального забезпечення, боротьбу з тероризмом, взаємний доступ до держзакупівель та держзамовлень.
Також, спільною стане макроекономічна політика, країни інтегрують платіжні системи та гармонізують грошово-кредитну політику, а також планують сформувати спільні ринки нафти та газу.
Водночас подробиці реалізації усіх 28 пунктів програми наразі не розголошуються.
Що відомо
- У Німеччині транзит біженців через Білорусь до Європейського Союзу вважають "гібридною атакою" Мінська, ключ вирішення якої належить Москві.
- 18 жовтня очільник Міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маас закликав запровадити санкції проти авіакомпаній, що перевозять у Білорусь нелегальних мігрантів, які прагнуть потрапити звідти на територію ЄС.
- Влада Німеччини розслідує ймовірну причетність невизнаного низкою країн президента Білорусі Олександра Лукашенко до перевезення нелегальних мігрантів у ФРН.
- Наприкінці травня 2021 року невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу, членом якого є Литва.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!