Україна протестує проти візиту Путіна до окупованого Криму — заява

Україна протестує проти візиту Путіна до окупованого Криму — заява

Україна протестує проти візиту Путіна до окупованого Криму — заява
AP

Міністерство закордонних справ висловило протест проти неузгодженого з Україною візиту президента Росії Володимира Путіна до тимчасово окупованого Криму.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Україною візитом 4 листопада 2021 року президента Російської Федерації на тимчасово окуповану територію України: Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Зазначена поїздка відбувається всупереч неодноразовим застереженням України", — йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Як наголосили в МЗС, Україна розглядає цей візит, як і інші неузгоджені з українською стороною поїздки російських посадовців до тимчасово окупованого Кримського півострова, як грубе порушення Росією суверенітету України, норм міжнародного права, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зобов’язань Росії за договорами, сторонами яких є Україна та РФ.

"РФ як держава-окупант має можливість продемонструвати справжню турботу про мешканців тимчасово окупованого Криму: припинити безпрецедентні порушення прав людини, зокрема політичні репресії, викрадення і вбивства, звільнити незаконно утримуваних за ґратами українців та зосередити зусилля на політико-дипломатичному вирішенні російсько-українського збройного конфлікту задля відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах", — наголосили у МЗС.

Що відомо

  • 4 листопада президент Російської Федерації Владімір Путін прибув з візитом у Севастополь в тимчасово окупованому Криму та привітав мешканців з Днем народної єдності Росії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок