Посадовцю Одеської ОДА Лунгулу вручили підозру через продаж дач Маразлі та Фабрицького

Посадовцю Одеської ОДА Лунгулу вручили підозру через продаж дач Маразлі та Фабрицького

Посадовцю Одеської ОДА Лунгулу вручили підозру через продаж дач Маразлі та Фабрицького
Фото: УСИ

3 листопада САП та НАБУ повідомили про підозру в зловживанні службовим становищем та завданні збитків на суму понад 80 млн гривень колишньому начальнику управління з майнових відносин Одеської обласної ради. Про це розповіли у пресслужбі НАБУ.

Як встановило слідство, через дії посадовця громада Одеси втратила дві пам'ятки архітектури — дачі Маразлі та Фабрицього, а також інші будівлі поблизу та земельну ділянку, на якій вони розташовані.

Так, у 2017 році весь комплекс споруд передали приватній фірмі в оренду на 10 років. Надалі посадовець облради нібито забезпечив включення цих об’єктів до переліку тих, що підлягають приватизації.

У 2018 році комплекс споруд продали за 29,7 млн грн компанії-орендарю, що майже вдвічі дешевше за ринкову вартість, встановлену експертизою. Покупець також отримав і право користування земельною ділянкою у понад 1,2 га, яку юридично на момент продажу не оформили. Відтак за право користування нею громада не отримала жодних коштів, зазначили у НАБУ. Натомість як встановила експертиза, вартість права користування такою ділянкою, на момент продажу становила понад 56 млн грн.

Таке зловживання службовцем завдало збитків у розмірі понад 80 млн гривень, що більш ніж у двісті п’ятдесят раз перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є тяжким наслідком – повідомили в НАБУ.

Посадовцю Одеської ОДА Лунгулу вручили підозру через продаж дач Маразлі та Фабрицького
Дача Маразлі. Facebook / Врятувати "Дачу Маразлі"

Наразі дії керівника структурного підрозділу Одеської обласної ради кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 Зловживання владою або службовим становищемКримінального кодексу України. Крім того, слідство наразі встановлює й інших можливих учасників схеми. Якщо провину чоловіка доведуть, йому загрожує до 3 років ув'язнення.

Віктор Лунгул журналістам Суспільного відмовився давати коментар, але додав, що своєї вини не визнає.

Що відомо

  • Згідно з даними сайту Одеської обласної ради, у вказаний термін посаду начальника управління з майнових відносин займав Віктор Лунгул.
  • Лунгул закінчив Одеський національний університет ім. Мечникова за спеціальностями "юрист" та "економіст". З 2012 року працював головним юрисконсультом управління капітального будівництва Одеської міської ради.
  • З 2015 по 2021 був начальником управління обласної ради з майнових відносин, а з квітня 2021 року обіймає посаду директора департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства облдержадміністрації.
  • Дача Маразлі та Фабрицького — історичні будівлі в центрі Одеси. Мешканці міста неодноразово виходили на мітинги проти будівництва багатоповерхівок довкола цих пам’ятників архітектури. Учасники заходу запевняли: під виглядом санаторію забудовник планує звести житлові будинки, які унеможливлять доступ до пам’яток. Натомість представники компанії забудовника спростовували закиди мітингарів. За їхніми словами, жодну з пам'яток архітектури зносити не планують, а після робіт маєтки залишаться у вільному доступі містян.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок