Нові кисневі станції та вакцинація посадовців – про що розповів голова Запорізької ОДА

Нові кисневі станції та вакцинація посадовців – про що розповів голова Запорізької ОДА

Нові кисневі станції та вакцинація посадовців – про що розповів голова Запорізької ОДА
Запорізька ОДА

Запорізька область отримала 6 млн грн державної субвенції на закупівлю тест-систем та 16 млн грн  – на будівництво кисневих станцій.

Про це сьогодні, 3 листопада, під час брифінгу повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

До кінця року станції мають обладнати у мелітопольській лікарні та двох запорізьких (№6 та №9).

Він зазначив, що нині медзаклади, де лікують хворих на COVID-19, продовжують оснащувати обладнанням. Зокрема, минулого тижня запорізькі медзаклади отримали 23 апарати ШВЛ — дванадцять купили коштом перепрофілювання субвенції з обласного бюджету, а одинадцять придбали представники бізнесу.

Олександр Старух підкреслив що наразі хворих більше і вони складніше переносять хворобу, ніж за попередніх хвиль пандемії.

"Деякі лікарні по чотири рази на день заправляються киснем – споживання виросло в шість разів.  Наше наступне завдання — аби всі 23 лікарні Запорізької області мали власні кисневі станції. Вартість цього питання не велика — 100-200 тисяч гривень, десь допоможуть місцеві бюджети, також попрохаємо долучитися підприємців", — розказав голова облдержадміністрації.

Читайте також: "На 50 реанімаційних ліжках 57 пацієнтів", — запорізькі лікарі про ситуацію з хворими на COVID-19

Він також вкотре попросив громадян відповідально ставитися до карантину та вакцинації. За його словами в Запорізькій ОДА вакциновані 95% співробітників, а в райдержадміністраціях — 87-92%.

Водночас голова ОДА повідомив, що минулого тижня під час засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад, він запропонував додати до списку професій, для яких щеплення обов'язкові, працівників органів місцевого самоврядування.

Нині у Запорізькій області подекуди серед них вакциновані тільки 20%.

Читайте також: МОЗ розширить перелік професій для обов’язкової COVID-вакцинації

Голова ОДА додав, що щеплення однієї людини вартує бюджету 500 грн, а лікування однієї особи коштує від 50 тисяч гривень. Тож здоров'я громадян важливе у тому числі для економіки регіону.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок