"Таргани, сморід і собачий гавкіт": мешканці будинку у Сумах скаржаться на сусідку

"Таргани, сморід і собачий гавкіт": мешканці будинку у Сумах скаржаться на сусідку

"Таргани, сморід і собачий гавкіт": мешканці будинку у Сумах скаржаться на сусідку
Суспільне: Суми

Мешканці п’ятиповерхівки по вулиці Зеленко в Сумах скаржаться, що власниця однієї з квартир влаштувала вдома звалище й утримує тварин, яким не може забезпечити нормальні умови проживання.

Ольга Гриценко живе в цьому будинку сім років, мешкає на першому поверсі. З квартири над нею, говорить, постійно чути сморід. Також чує собачий гавкіт, хоча жодного разу не бачила, щоб собаку звідти вигулювали. Тепер почали й заливати їй квартиру.

"У мене на стелі в кухні дві плями, одна вже замазана будівельниками, а друга з'явилася два місяці тому й постійно збільшується. Я здивувалася, що це таке, думала, може вона каструлю якусь перелила, але воно збільшувалось і збільшувалось. Я викликала патруль. На фото, яке вони зробили, і яке я побачила – це коти облюбували місце, де вони справляють свої потреби, шість котів", – розповіла Ольга Гриценко.

Квартира
Стеля в квартирі Ольги Гриценко. Стеля в квартирі Ольги Гриценко

За словами Ольги Гриценко, жінка носить зі сміттєзвалища непотріб, тому в будинку живе багато тарганів. Мешканці будинку, за словами жінки, регулярно викликають патрульних.

"Ми зверталися до міської громади, у купу департаментів, отримали відписки, але ніхто нам не допомагає. Я їй пропонувала за свій кошт найняти клінінгову компанію, найняти санстанцію, щоб зробити санацію: таракани, блохи, миші. Я пропонувала, щоб її котів і собак помістили в притулок – вона не йде на контакт", – сказала Ольга Гриценко.

Квартира
Суспільне: Суми

Сусіди підтверджують: в під’їзді нічим дихати, комах неможливо позбутися, сусідка спілкуватися відмовляється. "Років три назад комісію викликали, були з усіх інстанцій: і з виконкому, і поліція, зайшли до неї у квартиру, ну і нічого. Поліціянт запитує: "А що це у вас на підлозі?" А вона каже: "Це мої ліки". А на підлозі були фекалії собачі, отакі гори", – розповіла мешканка будинку Людмила Петрушенко.

"Я живу тут понад 30 років, і увесь цей час періодично в неї додавалися тварини, сморід був завжди, всі ці 33 роки. Проблема одна – сморід нестерпний, гавкіт собак", – сказала мешканка будинку Констанція Бурбика.

Кореспондентам Суспільного жінка, яка мешкає у цій квартирі, не відчинила.

Квартира
Будинок Ольги Гриценко по вул.Зеленко, 12. Суспільне: Суми

Управитель цього будинку на вул. Зеленко – товариство "Сумитехнобудсервіс". Його директор Сергій Хрупа сказав: якщо не вдається розв'язувати питання по-сусідськи, доведеться звертатися до суду.

"Я як управитель багатоквартирного будинку максимум, що можу зробити – надати припис тим людям, які розводять цих котів і створюють антисанітарію. Згідно з Законом про житлово-комунальні послуги, мені мають надати доступ до квартири, до внутрішньобудинкових мереж. А тут така ситуація – у мене немає повноважень перевіряти. Раджу сусідам, співвласникам будинку подати позов до суду з приводу того, що порушують санітарні норми", – сказав Сергій Хрупа.

Старший інспектор відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Вікторія Мкртчян говорить: якщо квартиру підтоплюють, слід зафіксувати це на фото чи відео і звернутися до поліції.

"Також зверніться до ЖЕКу або ОСББ для того, щоб вони зафіксували дану ситуацію підтоплення. Після цього вони вам видадуть акт, який буде засвідчувати цю ситуацію. Після цього ви зможете звернутися до суду для вирішення цивільно-правових відносин. Після звернення до суду будуть призначені відповідні експертизи та буде встановлюватися причина цього підтоплення", – сказала Вікторія Мкртчян.

Квартира
Суспільне: Суми

Мешканці під’їзду готують звернення до управлінь і служб Сум, які мають відношення до санітарної безпеки та житлово-комунального господарства. Також збирають підписи, щоб подати до суду.

Читайте також

На початок