Антимонопольний комітет зобов'язав "Запоріжринок" розірвати угоду з "Вельтумом"

Антимонопольний комітет зобов'язав "Запоріжринок" розірвати угоду з "Вельтумом"

Оновлено
Антимонопольний комітет зобов'язав "Запоріжринок" розірвати угоду з "Вельтумом"
Фото: Вельтум

Антимонопольний комітет України (АМКУ) скасував переговорну процедуру між КП "Запоріжринок" та компанією з вивозу сміття "Вельтум". До цього вони домовилися про вивезення та захоронення побутових відходів на 2022 рік без проводження відкритого конкурсу.

Про це повідомив Суспільному Максим Савченко, менеджер з комунікацій екотехнологічної компанії "Гранік", що падала скаргу до АМКУ.

На порталі системи електронних закупівель "Прозорро" у рішенні органу оскарження від 2 листопада зазначено, що "Запоріжринок" застосував переговорну процедуру замість відкритих торгів, через "відсутність конкуренції з технічних причин". Обґрунтували таке рішення тим, що у жовтні 2019 року виконавчий комітет Запорізької міськради провів конкурс, на якому визначив виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Запоріжжя на наступні 10 років, ним став "Вельтум". За послуги "компанія мала б отримати від "Запоріжринку" понад 1 млн 861 тис. грн.

Екотехнологічна компанія "Гранік" звернулася до АМКУ зі скаргою, зазначивши, що мала намір взяти участь у відкритих торгах, але була позбавлена такої можливості, через монопольне становище "Вельтума".

У скарзі директор "Граніка" Геннадій Дубов вказує, що "Вельтум" переміг у конкурсі міськради у 2019 році із ціною нижчою, ніж зараз планував надати послуги "Запоріжринку", і таким чином "намагається маніпулювати ситуацією" зберігаючи статус монополіста і при цьому збільшивши ціну.

АМКУ скаргу компанії "Гранік" задовольнив. Тепер "Запоріжринок" має скасувати процедуру закупівлі.

Як раніше повідомляло Суспільне Запоріжжя, це вже не перший конфлікт між "Вельтумом" і "Граніком". Так, 8 вересня, Запорізький господарський суд зобов'язав Запорізьку школу-інтернат "Орієнтир" розірвати угоду на вивіз сміття з компанією "Гранік". Суддя Тетяна Азізбекян також керувалася тим, що перемогу у 2019 році виконавцем таких послуг в Запоріжжі в результаті конкурсу було обрано компанію "Вельтум".

У компанії “Вельтум-Запоріжжя” рішення Антимонопольного комітету не коментують. Про це телефоном Суспільному повідомила начальниця юридичного відділу товариства “Вельтум-Запоріжжя” Вікторія Щелкунова.

Також кореспонденти Суспільного мали попередню домовленість щодо запису коментаря стосовно ситуації з директором “Запоріжринку” Олегом Коломойцем. Але протягом дня на телефонні дзвінки він не відповідав.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок